Papa'dan Yeni Zelanda'daki saldırıyla ilgili açıklama

Papa Francis'in Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan terör saldırıları için "anlamsız şiddet eylemleri" demesi dikkati çekti.

Anadolu Ajansı 16.03.2019 - 15:25

Papa'dan Yeni Zelanda'daki saldırıyla ilgili açıklama

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırılarıyla ilgili "anlamsız şiddet eylemleri" ifadesini kullandı.

Papa Francis, 49 kişinin hayatını kaybettiği ve 40 kişinin yaralandığı terör saldırısında yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayınladı.

Mesajda, Papa Francis'un Christchurch'teki iki camide yaşanan "anlamsız şiddet eylemlerinin" neden olduğu yaralanma ve can kayıplarından dolayı büyük üzüntü duyduğu, tüm Yeni Zelanda halkı ve özellikle Müslüman toplumu ile dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Papa Francis'in daha önce ABD, Somali, Filipinler, Mısır ve Belçika gibi ülkelerde gerçekleştirilen ve sivillerin hayatlarını kaybettiği saldırılar için "terör saldırısı" ifadelerini kullanırken, Yeni Zelanda'daki camilere yönelik saldırılara "anlamsız şiddet eylemleri" demesi dikkati çekti.

Sayfa Yükleniyor...