Sarraf, tutuklandıktan 6 ay sonra avukatlarının savcılıkla işbirliği yapmayı görüştüğünü ancak bu işbirliğinin o dönemde gerçekleşmediği belirtti. Rıza Sarraf, "Avukatlarim gidip hükümetle işbirliği yapma konusunda ayrıntıları görüştü. Bu, Atilla'nın tutuklanmasından önceydi" dedi.

Sarraf, Ağustos 2017'den itibaren savcılık makamıyla işbirliği yapmayı kabul ettiğini belirtti. Atilla'nin avukatı Fleming, Sarraf'ın mahkemede çizdiği şemalar üzerinde daha önce FBI ile birlikte çalıştığını iddia etti. Sarraf da bunu kabul ederek, savcılık için de benzer şemaları daha önce çizdiğini doğruladı. Sarraf, herhangi bir zamanda yeni bir kefalet başvurusu yapabileceğini söyledi.

Amerikali yetkililerle yaptığı anlaşma gereği başkaları hakkında yargılama süreçlerine destek sağlamayı kabul ettiğini de dile getirdi. Rıza Sarraf, hapishanede tutulmadığını da doğruladı.

"Siyasi yollardan serbest bırakılmanızı sağlamaya çalışan avukatlarınız oldu mu?" sorusuna "Evet yasal sınırlar içerisinde denediler" yanıtını verdi. Sarraf, Atilla'nın avukatlarından gelen soru üzerine Türkiye dışındaki ülkelerde de İran ticaretiyle ilgili para transferlerine karıştığını doğruladı.

Babek Zencani'yle hiçbir zaman ortaklık yapmadığını iddia etti. Rıza Sarraf, Halkbank'ın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nin rüşvet almadığını bir kez daha dile getirdi.

Sarraf, tutulduğu hapishanedeki gardiyana 45 bin dolar rüşvet verdiğini ve bu rüşveti o zamanki Türk avukatın aracılığıyla ödediğini kaydetti. Hapishanede uyuşturucu kullandığını da itiraf etti.

Rıza Sarraf, avukatın "işlediğiniz suçlardan ne kadar para kazandınız" sorusuna "tam olarak hatırlamıyorum 100 ya da 150 milyon dolar olabilir" yanıtını verdi.