'Şam'ın düşmesine izin vermeyeceğiz'

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı Said Celili, Suriye'nin başkenti Şam'da Beşşar Esad'la görüştü. Esad'la görüşmesi sonrası açıklama yapan Celili, "Şam'ın direnişinin kırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

07.08.2012 - 17:23

'Şam'ın düşmesine izin vermeyeceğiz'

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bu ülkenin liderleriyle görüşen İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı Said Celili, bugün Suriye'nin başkenti Şam'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.


Görüşme sonrası açıklama yapan Celili, Tahran'ın Şam'ın direnişinin kırılmasına izin vermeyeceğini Esad'a iletiğini söyledi.

Suriye'nin İsrail'e karşı oluşturulan ittifakta çok önemli bir ortak olduğunu belirten Said Celili, "Suriye direniş ekseninin önemli bir parçasıdır, herhangi bir yolla kırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

'ÜLKEYİ TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ'
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ise, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı Said Celili ile görüşmesinin ardından resmi haber ajansı SANA aracılığıyla bir açıklama yaptı.

SANA'dan yapılan açıklamada, Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın ülkede 17 aydır rejime karşı devam eden isyana karşı mücadelede kararlı olduğu ve ülkeyi "teröristlerden" temizleyeceği belirtildi.

Açıklamada, "Suriye halkı ve yönetimi, terörizmle savaşta ve ülkeyi teröristlerden temizlemeye kararlıdır" denildi.

İKİ HAFTA SONRA İLK GÖRÜNTÜ
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın 22 Temmuz'dan bu yana ilk kez görüntüsü devlet televizyonunda yer aldı. Esad'ın İranlı yetkili Said Celili ile görüştüğü görüntüler televizyonda verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...