Sandy Kasırgası'nda ölü sayısı artıyor

ABD'de Sandy Kasırgası'ndan ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Yetkililer, son sayıyı 106 olarak açıklarken, bu sayının yükselebileceği uyarısında bulundu. Afet bölgesinde elektrik, su ve yakıt sıkıntısı da sürüyor. Dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak kabul edilen New York Maratonu da felaket nedeniyle bu yıl iptal edildi.

Haberler - NTV Haber 04.11.2012 - 09:50

Sandy Kasırgası'nda ölü sayısı artıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde Sandy Kasırgası'nın yol açtığı yıkım giderilmeye çalışılıyor. Ülkede hala 2.5 milyon kişiye elektrik verilemiyor. Bazı bölgelere elektrik sağlanmasının 11 Kasım'ı bulabileceği belirtiliyor.

Bölgede elektrik şebekesinin devreye sokulmasındaki aksaklıkların yanısıra yakıt sıkıntısı da yaşanıyor.

New York ve New Jersey'deki benzin istasyonlarının yarıdan fazlası kapalı.

Açık olan benzin istasyonlarının önündeki kuyruklarsa zaman zaman iki kilometreye ulaşıyor. Sıra kavgalarının yaşandığı bazı istasyonlarda fahiş fiyatlarla satış yapılıyor.

SU SIKINTISINA ÇARE ARANIYOR
Fırtanın en fazla zarara yol açtığı bölgelerde su sıkıntısı da çekiliyor. Yetkililer, soruna çare arıyor.

New York'ta sokaklarda içme suyu dağıtılmaya başlandı. Elektrik yokluğunda yiyeceklerini taze tutabilmeleri için halka buz da veriliyor.

Ama yapılan yardımların yetersiz kaldığı yönündeki eleştiriler giderek artıyor.

Sandy'e hazırlık ve ilk müdahalede başarılı olduğu için övgü alan Obama'nın artan bu şikayetler karşısında seçimlere sayılı günler kala zor duruma düşebileceğine dikkat çekiliyor.

Dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak kabul edilen New York Maratonu da felaket nedeniyle bu yıl iptal edildi.

Sayfa Yükleniyor...