İstanbul'da Ocak ayında öldürülen Amerikalı turist Sarai Sierra'nın ailesi, katil zanlısı Ziya Tasalı'yı affetti. Sierra'nın annesi ve erkek kardeşi, zanlıya mektup gönderdi.

Milliyet'in haberine göre, gönderilen mektupta "Rabbimize ve İsa Mesihe güveniyoruz. O bağışlayıcıdır. O'nun merhameti ve sevgisi sayesinde sana "seni bağışlıyoruz" diyebilmekteyiz. Adalet yerini bulacak ve Sarai'ye karşı işlediğin suçun cezasını çekeceksin" denildi.

Sierra'nın kardeşi David'de Tasalı'ya seslendi ve şöyle dedi: "Kız kardeşim incittiğin ilk insan mı? Bunu bilmiyorum. Ancak senin için hala bir umut ve bağışlanma imkanı olduğunu biliyorum. Sadece Türk mahkemelerinin huzurunda değil, kutsal ve adil bir Tanrı'nın huzurunda da hüküm giymiş durumdasın. Dua ediyorum ki eğer bu suçu işleyen sen isen, adalet tam olarak yerini bulsun"

Katil zanlısı Ziya Tasalı hakkında canavarca hisle adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet, cinsel saldırı ve nitelikli hırsızlık suçundan da 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Davanın ilk duruşması 3 Eylül'de görülecek. Katil zanlısı Laz Ziya'ya gelen bu iki mektup da dava dosyasında yer alacak.

Sarai Sierra tatil için geldiği İstanbul'da 22 Ocak'ta kayboldu, cesedi 2 Şubat'ta Sarayburnu'nda bulundu.