'Silah dolu uçağı imha ettiler'

Esad rejimine İran'dan silah taşıdığı iddia edilen bir uçak, Şam Uluslararası Havalimanı'nda saldırıya uğradı. Suriyeli muhaliflerin vurduğu uçak, alev alırken görülüyor. Şam Üniversitesi'ne isabet eden havan topu ise, 12 kişinin ölümüne neden oldu.

28.03.2013 - 16:40

'Silah dolu uçağı imha ettiler'

Özgür Suriye Ordusu militanlarının, Şam Uluslararası Havalimanı'na inen bir uçağı imha ettiği ileri sürüldü.

Suudi sermayeli El Arabiya televizyonunun internet sayfasında yer alan habere göre, Suriyeli muhalifler tarafından vurulan uçak, Esad rejimi için İran'dan silah taşıyordu.

Suriye devlet haber ajansı SANA ise, muhaliflerin Şam'da bir uçak vurduğu yönündeki haberleri yalanladı.

ÜNİVERSİTEDE KATLİAM: 12 ÖLÜ
Suriye'de Şam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'ne düzenlenen havan topu saldırısında ise, 12 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Muhaliflerin oluşturduğu Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SOHR), başkent Şam'ın merkezindeki Baramke bölgesinin Esad güçleri tarafından havan toplarıyla bombalandığını ileri sürdü.

Havan toplarının Şam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'ne isabet ettiğini belirten Suriyeli insan hakları örgütü, saldırıda ilk belirlemelere göre 12 kişinin öldüğünü, çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı.

YARALILAR HASTANEYE TAŞINIYOR
Bölgedeki görgü tanıkları, güvenlik güçlerinin bölgedeki tüm ana yolları trafiğe kapattığını ve olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracının geldiğini aktardı.

Bazı yaralıların durumunun ağır olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Suriye devlet televizyonu da Şam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'ne havan topu isabet ettiğini doğruladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...