Slumdog Milyoner’in yıldızının evi yıkıldı

Filmin kazandığı büyük başarının ardından Hint yetkililerden ev sözü alan minik yıldız İsmail, tam tersine evinden oldu.

NTV Haber 14.05.2009 - 22:47

Slumdog Milyoner’in yıldızının evi yıkıldı

8 Oscarlı filmin çocuk yıldızlarından İsmail'in ailesinin oturduğu evin de bulunduğu Mumbai'nin gecekondu mahallesindeki evler, belediye ekiplerince yıkıldı. İsmail'in yıkım sırasında polisten dayak yediği belirtildi.

Mumbai'de belediye ekipleri bir gecekondu mahallesinde yıkım gerçekleştirdi.

8 Oscarlı 'Slumdog Milyoner' filminin küçük yıldızlarından Azharuddin Muhammed İsmail'in de evi yıkıldı. İsmail'in yıkım sırasında polisten dayak yediği de iddia edildi.

Bölge halkı, yıkım için önceden bilgi verilmediğini ve bir anda gelen görevlilerin buldozerlerle evleri yıktıklarını belirtirken, mahalle sakinlerinden biri şöyle konuştu: "Bu İsmail'le alakalı değil. Buradaki tüm yoksulları ilgilendiriyor. Slumdog filmini yaptılar. Benzer şekilde biz de burada bir köpek gibi yaşıyoruz. Herkes gelip evlerimizin üzerine buldozer sürebiliyor."

200 milyon dolardan fazla hasılat yapan ‘Slumdog Milyoner’in başarısı sonrasında Hint yetkililer, çocuk karakterlere ev sözü vermişti. Ama İsmail'in ailesi, verilen sözlerin tutulmadığını dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...