SON DAKİKA HABERİ: ABD'de okul saldırısı: 6 kişi yaşamını yitirdi

ABD'nin Tennessee eyaleti Nashville kentinde bir okula silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3'ü öğrenci 6 kişi hayatını kaybetti. Kadın saldırgan polisle girdiği çatışmada öldürüldü. ABD Başkanı Biden, saldırının ardından silahlanmayla ilgili daha sıkı düzenlemeler getiren yasaların çıkarılması için Kongre'ye çağrı yaptı. Biden ayrıca ülke genelinde tüm bayrakların 31 Mart gün batımına kadar yarıya indirilmesi talimatını verdi.

SON DAKİKA HABERİ: ABD'de okul saldırısı: 6 kişi yaşamını yitirdi

Son dakika haberi!  ABD’nin Tennessee eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda 3’ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti.

Nashville şehrinde bulunan The Covenant adlı özel Hristiyan okulunda silahlı saldırı gerçekleşti.

Anaokulu ile 6. sınıf arasında yaklaşık 200 öğrencinin bulunduğu okula sabah saatlerinde giren saldırgan 3’ü çocuk 3’ü okul görevlisi 6 kişiyi öldürdü.

SON DAKİKA HABERİ: ABD'de okul saldırısı: 6 kişi yaşamını yitirdi - 1

Metro Nashville Polis Departmanı, Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, üzerinde 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca bulunan kadın saldırganın olay yerinde öldürüldüğünü bildirdi.

Saldırganın kimliği açıklanmazken, silahlı saldırıyı neden yaptığı veya olayda başka yaralı olup olmadığı konusunda ise bilgi paylaşılmadı.

BIDEN'DAN KONGRE'YE "SİLAHSIZLANMA" ÇAĞRISI

ABD Başkanı Joe Biden, Tennessee eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırının ardından, silahlanma ile ilgili daha sıkı düzenlemeler getiren yasaların çıkarılması için Kongre'yi harekete geçmeye çağırdı.

Silahlı saldırıların önlenmesi için daha çok şey yapılması gerektiğini belirten Biden, saldırganın üzerinde 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca bulunduğuna dikkati çekti.

Başkan Biden, saldırı silahlarının yasaklanması ve silah satışında kapsamlı bir sabıka kaydı kontrolünün yapılmasını öngören kararnamesinin önemine değinerek, Kongre'ye silahlanma düzenlemeleriyle ilgili reform yapılmasını öngören yasanın geçirilmesi çağrısında bulundu.

SON DAKİKA HABERİ: ABD'de okul saldırısı: 6 kişi yaşamını yitirdi - 2

BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLECEK

Biden, ülke genelinde Beyaz Saray dahil tüm kamu binalarında, askeri garnizonlarda ve donanma gemilerinde bayrakların 31 Mart gün batımına kadar yarıya indirilmesi talimatını verdi.

Buna göre, ABD'nin tüm büyükelçilikleri, elçilikleri ve konsolosluk ofisleri, askeri üsler ve donanma istasyonları dahil yurt dışındaki merkezlerinde de aynı tarihe kadar bayraklar yarıya indirilecek. 

Sayfa Yükleniyor...