SON DAKİKA: Pompeo'dan Trump'ın mesajlarıyla ilgili açıklama

SON DAKİKA HABERİ: ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Başkan Donald Trump'ın, "Türkiye, Kürtleri vurursa onları ekonomik olarak mahvederiz" yönündeki açıklamasını değerlendirdi. Pompeo, Trump'ın mesajının Suriye'den çekilme kararında bir değişiklik anlamına gelmediğini vurguladı.

Haberler - NTV Haber 14.01.2019 - 13:48 | Son Güncelleme : 14.01.2019 - 14:06

SON DAKİKA: Pompeo'dan Trump'ın mesajlarıyla ilgili açıklama

Son dakika haberi! ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki temasları sırasında konuştu.

Dışişleri Bakanı Pompeo'ya ABD Başkan Donald Trump'ın Türkiye ekonomisine yönelik tehdidi sorulunca, "Bunu ona sormalısınız. Yaptırım veya bu tür şeylerden bahsettiğini tahmin ediyorum" yanıtını verdi.

Pompeo, "Trump yönetimi Türkiye'nin Kürtlerin peşine düşmemesi gerektiği konusunda son derece tutarlı tutum gösterdi" ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Suriyeli Kürtler için "güvenli bölge" hakkındaki soruya da, "Sınırın güvenliğini nasıl sağlayacağımızı görüşüyoruz" cevabını verdi.

KAŞIKÇI CİNAYETİ VURGUSU

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan Kralı Selman ve Veliaht Prens Muhammed el Selman'la görüşmesinde Cemal Kaşıkçı cinayetinde sorumluluğu olan her kişinin hesap vermesi gerektiğini söylediğini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...