Suriye: Türkiye'den sızan teröristler öldürüldü

Şam yönetimi, Türkiye sınırından Suriye'ye sızmaya çalışan bir grup silahlı teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

27.12.2011 - 13:38

Suriye: Türkiye'den sızan teröristler öldürüldü

Devlet ajansı SANA'da yer alan habere göre, İdlib'de Suriye güvenlik güçlerinin Türk sınırından sızmaya çalışan silahlı bir terör grubuna yardım etmeye çalışan bir terör grubuyla çatışmaya girdiği belirtildi.

SANA'nın Suriye ordusu kaynaklarına dayandırdığı haberinde, silahlı grubun bazılarının öldürüldüğü bazılarının ise yaralı olarak kaçtığı vurgulandı. Silahlı grubun yanındaki askeri üniforma, cep telefonları, sahte kimlik, silah ve mühimmata el konulduğu belirtildi.

Haberde silahlı grubun bazı elemanlarının Türkiye topraklarına doğru kaçtığı iddia edilerek, ele geçirilen teçhizatlarla Suriye topraklarında saldırı ve katliam planlandığı savunuldu.

Arap Birliği gözlemcilerinden 10 kişilik bir heyet bugün İdlib kentinde incelemelerde bulunuyor.

HUMUS'TA PETROL BORU HATTINA SALDIRI
Resmi haber ajansı SANA'da yer alan başka bir haberde de, terörist grupların Humus kentinde bir petrol boru hattına saldırıda bulunduğu belirtildi. Rastan bölgesindeki petrol boru hattı daha önce defalarca saldırıya uğramıştı.

HUMUS'TA 70 BİN KİŞİ YÜRÜYOR
Suriye İnsan Hakları Gözlem Merkezi, 70 bin kişinin Arap Birliği'nin gözlemci heyetinin bulunduğu Humus'un Halidiye mahallesinde oturma eylemi yaptığını belirtti. Oturma eyleminin "rejimin halka karşı işlediği suçları kınamak amacıyla düzenlendiği" açıklandı. Güvenlik güçlerinin, göstericileri dağıtmak için gözyaşartıcı gaz kullandığı belirtildi.

ARAP GÖZLEMCİLER İLK GÜN ÇALIŞMALARINI BİTİRDİ
Arap Birliği gözlemcileri Suriye'nin Humus kentinde ilk günkü çalışmalarını tamamladı. Suriye televizyon kanalı Dunia, gözlemcilerin ilk günkü çalışmalarını bitirdiğini, yarın incelemelerine devam edeceklerini duyurdu. Gözlemciler, incelemeleri kapsamında bugün Humus valisiyle de görüşmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...