Taliban'dan 'Hollande'a nokta atışı

Fransa'da cumhurbaşkanı seçildikten sonra Afganistan'daki askerlerini en kısa zamanda çekeceğini açıklayan François Hollende'a Taliban'dan darbe. Taliban, Afganistan'da 4 Fransız askerini öldürdü.

Taliban'dan 'Hollande'a nokta atışı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduktan sonra sürpriz bir ziyaretle Afganistan'daki Fransız askerleriyle biraraya gelmişti. Askerlere en kısa zamanda eve dönme sözü veren Hollande'a Taliban'dan ağır bir darbe geldi.

Afganistan'ın doğusundaki Kapisa eyaletinde Taliban tarafından düzenlenen saldırıda dört Fransız askeri öldürüldü. Taliban, saldırının bir intihar bombacıları tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

TALİBAN ÜSTLENDİ
Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahid, örgüt üyesi bir intihar eylemcisinin Kapisa eyaletinde NATO askerlerine saldırı düzenlediğini söyledi.

HOLLANDE'IN TAVRI MERAK KONUSU
Taliban'ın Afganistan'da 4 Fransız askerini öldürmesi sonrasında Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın nasıl bir tavır alacağı merakla bekleniyor.

FRANSA'NIN 3 BİN 300 ASKERİ VAR
Afganistan'da NATO misyonu ISAF çerçevesinde 3 bin 300 askeriyle dördüncü güç konumunda bulunan Fransa, yıl sonunda muharebe gücünü çekmeyi planlıyor. Afganistan'da NATO misyonu çerçevesinde 130 bin yabancı asker görev yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...