Trump Tower'da "Hepimiz Müslümanız" pankartı

ABD'li muhalif belgesel yönetmeni ve senarist Michael Moore, Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Donald Trump'ın İslam karşıtı açıklamasına tepki gösterdi. Moore, Trump Tower'ın önünde "Hepimiz Müslümanız" pankartı açtı.

michael-moore-trump-tower-müslüman171215.jpg

Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Donald Trump'ın "Müslümanların ABD'ye girmesini yasaklayalım" açıklamasına tepki gösteren politik aktivist, belgesel yönetmen ve senarist Michael Moore, ABD'nin New York kentinde Trump Tower'ın önünde eylem yaptı.

Trump Tower'ın önünde uzun süre "Hepimiz Müslümanız" pankartıyla bekleyen 61 yaşındaki Michael Moore'u polis uzaklaştırdı.

Daha sonra Trump'a açık bir mektup yazan Moore, emlak milyarderi ve destekçilerinin, ABD'nin değerlerini temsil etmediğini vurguladı.

61 yaşındaki yönetmen, 2016 Başkanlık Seçimleri'nde Cumhuriyetçi Parti'nin favori adaylarından Donald Trump’ın New York’taki gökdeleninin önüne giderek “Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankart açtı.

ABD'li ünlü yönetmen Moore, herkesi “We Are All Muslim” pankartı taşıyan fotoğraflarıyla Twitter, Facebook ve Instagram’da "#WeAreAllMuslim" etiketini kullanarak paylaşım yapmaya da çağırdı.

Bu fotoğrafları kendi sitesinde biriktirerek Trump’a göndereceğini duyuran yönetmen, Trump’a “Bize katılabilirsin” dedi.

Ünlü belgeselci Michael Moore, ABD’nin silah politikası, sağlık sistemi ve 11 Eylül sonrası Afganistan ve Irak’a saldırması gibi konularda eleştirel duruşuyla tanınıyor.

Sayfa Yükleniyor...