Washington Post'tan yeni slogan: Karanlıkta demokrasi ölür

ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post kendisine yeni bir slogan belirledi. WP hem gazetesinde hem de internet sitesinde, "Karanlıkta demokrasi ölür" ifadesini kullanmaya başladı.

Washington Post'tan yeni slogan: Karanlıkta demokrasi ölür

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim yarışına katıldığını açıkladığı ilk günden itibaren kendisine karşı bir kampanya yürüten ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post kendisine yeni bir slogan belirledi. 

Washington Post 22 Şubat 2017 tarihinden itibaren hem gazetede hem de internet sitesinde logosunun altında yeni sloganını kullanmaya başladı. Slogan olarak "Democracy Dies in Darkness"ı (Karanlıkta demokrasi ölür) seçen WP'nin bu hareketi Donald Trump'ın medyaya yaklaşımına bir tepki olarak algılandı. 

Ancak gazetenin sözcüsü Kris Corrati, yeni sloganlarının Başkan Trump'ın çok ötesine ulaştığını ifade etti. Corrati, "Bu aslında kendi içimizde uzun yıllardır kullandığımız bir deyim. Bunu görev ve sorumluluklarımız hakkında kullanıyorduk" ifadelerini kullansa de gazetenin yeni sloganını resmi olarak kullanması, Trump'ın medya için "Amerikan halkının düşmanı" suçlamasını yapmasının hemen sonrasına denk geliyor.

WASHINGTON POST SLOGANA YABANCI DEĞİL

İfadenin ilk kullanıldığı yer ise aslında Washington Post için hiç de yabancı değil. Watergate skandalını hikayeleştiren ve gazetede 40 yıldan fazla bir süredir görev yapan Bob Woodward, 2015 yılında skandala ilişkin yazdığı son kitabı "The Last of the President's Men"de bu ifadeyi kullanmıştı. Aynı şekilde gazetenin sahibi, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos da 2016 yılında verdiği bir röportajda bu sözü sarfetmişti. 

NEW YORK TIMES'DAN YENİ REKLAM

Washington Post gazetesinin yeni sloganını açıklamasının ardından ABD'nin önde gelen diğer gazetesi New York Times da yeni reklamını yayınladı. 23 Şubat'ta yayınlanan reklamda NY Times, "Gerçek, zordur" ve "Gerçek şimdi her zamankinden daha önemli" ifadelerini kullandı. Televizyon reklamı olarak hazırlanan 30 saniyelik video New York Times'ın resmi Youtube hesabında yaklaşık 9 milyon kez izlendi. 

  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Donald Trump
  • Dünya
  • Amerika
  • Gazeteler

Sayfa Yükleniyor...