Mercedes-Benz Concept Pickup'ı tanıttı

ntv.com.tr

Hafif Ticari Araçlar ürün portföyünü genişleten Mercedes-Benz, 2017 sonu itibarıyla piyasaya sunacağı yeni Concept Pickup modellerini tanıttı.

 • 1

  Mercedes-Benz’in premium segmentindeki ilk pickup aracı olan Concept Pickup Powerful Adventurer sağlamlık, işlevsellik, dayanıklılık ve arazi kabiliyeti gibi klasik bir pickup aracın tüm niteliklerine sahipken Concept Pickup Stylish Explorer, bu özellikleri kentsel yaşam tarzına uyumlu tasarımla bir araya getiriyor. 

 • 2

  Pickup araçlar artık yalnızca "yük taşıyıcısı” olarak değil, aynı anda hem özel hem de ticari kullanıma imkân tanıyan çok yönlü araçlar olarak gittikçe rağbet görüyor.
 • 3

  Mercedes-Benz, yeni pickup modelleri ile Hafif Ticari Araçlar ürün portföyüne dördüncü bir yapı serisi ekliyor.
 • 4

  Concept Pickup modellerini 2017 sonu itibarıyla piyasaya sunmaya hazırlanan Daimler AG, araçları ilk aşamada ana pazarı olan Arjantin, Brezilya, Güney Afrika, Avustralya ve Avrupa’da satışa sunmayı planlıyor.
 • 5

  “STANDARTLARI YENİDEN TANIMLIYORUZ”

  “STANDARTLARI YENİDEN TANIMLIYORUZ”
  Mercedes-Benz Concept Pickup modellerinin dünya tanıtımı vesilesiyle bir açıklama yapan Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Mercedes-Benz Otomobil Başkanı Dr. Dieter Zetsche "Mercedes-Benz’in yeni pickup modelleriyle portföyümüzdeki son boşluklardan birini dolduruyoruz. Hedefimiz, her müşterimize kendi kullanım amacına tam olarak uyan aracı sunmak. Mercedes-Benz Pickup, büyümekte olan segment içinde standartları yeniden tanımlayacak" dedi.
 • 6

  CONCEPT PİCKUP STYLİSH EXPLORER

  CONCEPT PİCKUP STYLİSH EXPLORER
 • 7

  CONCEPT PİCKUP STYLİSH EXPLORER

  CONCEPT PİCKUP STYLİSH EXPLORER
 • 8

  CONCEPT PİCKUP STYLİSH EXPLORER

  CONCEPT PİCKUP STYLİSH EXPLORER
 • 9

  CONCEPT PİCKUP POWERFUL ADVENTURER

  CONCEPT PİCKUP POWERFUL ADVENTURER
  Concept Pickup Powerful Adventurer, 1,90 metre yüksekliği, 35x11.50 boyutundaki büyük hacimli lastiklere sahip.
 • 10

  Konsept aracın progresif tasarımıyla öne çıkarılan bağımsız ve maceracı ruh, iç mekâna da yansıyor. Lemonax metalik dış mekan rengi, iç mekân renk vurgularıyla mükemmel bir uyum gösteriyor.
 • 11

  Concept Pickup modellerindeki sabit SIM kartlı iletişim modülü sayesinde kapsamlı “Mercedes me connect” hizmetleri kullanılabilecek. Sürücü bu sayede akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden aracına her zaman, her yerden erişebilecek, aracına navigasyon hedefleri iletebilecek veya aracının nerede park halinde olduğunu ve yakıt seviyesini sorgulayabilecek. Mercedes-Benz, isteğe bağlı bu Remote Online (çevrimiçi uzaktan kontrol) hizmetlerinin yanı sıra kaza, onarım ve arıza yönetimi gibi standart donanım kapsamındaki temel hizmetleri de sunacak.
 • 12

  Üst model, V6 dizel motoru ve sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi olan 4MATIC ile güç kazanıyor. Güçlü motor yolda ve arazide yüksek sürüş dinamiği sunuyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi; bir elektronik traksiyon sistemini, arazi aktarımlı bir dağıtıcı dişli kutusunu ve iki diferansiyel kilidini kombine ediyor.
 • 13

  Traksiyon sistemi ve elektronik olarak devreye alınabilir diferansiyel kilitleri tahrik gücünü, traksiyonun en iyi olduğu yere aktarıyor. Zorlu arazi koşullarında arka tekerlek ile boyuna diferansiyel kilitlenebiliyor. Böylece zorlu engeller ve eğimler emniyetli bir şekilde aşılabiliyor.

 • 14

  Yeni pickup araçlar, 1,1 tondan fazla yükleme kapasitesine ve azami 3,5 tonluk bir çekiş gücüne olanak sağlıyor. 

  Mercedes-Benz Concept Pickup modelleri, yükleme alanında yaklaşık dört metreküp yük ve römork bağlantı kaplini ile çekici olarak da kullanılabilecek.