AK Parti'de 3. döneme takılan vekiller

AK Parti MKYK Toplantısı'nda, parti tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralının muhafaza edilmesi ve 2015 seçimlerine mevcut seçim sistemiyle gidilmesine karar verildi. AK Parti'de 3. döneme takılan isimler şunlar:

  • 1

    AK Parti'de 3. döneme takılan vekiller

    AK Parti'de 3. döneme takılan vekiller
    AK Parti MKYK Toplantısı'nda, parti tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralının muhafaza edilmesi ve 2015 seçimlerine mevcut seçim sistemiyle gidilmesine karar verildi. AK Parti'de 3. döneme takılan isimler şunlar:

  • 2

    Başbakan Tayyip Erdoğan

    Başbakan Tayyip Erdoğan
  • 3

    Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

    Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç
  • 4

    Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay

    Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay
  • 5

    Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

    Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
  • 6

    Başbakan Yardımcısı Ali Babacan

    Başbakan Yardımcısı Ali Babacan
  • 7

    AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik

    AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik
  • 8

    TBMM Başkanı Cemil Çiçek

    TBMM Başkanı Cemil Çiçek
  • 9

    Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım

    Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım
  • 10

    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik

     Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik
  • 11

    Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı

    Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı
  • 12

    Tarım Bakanı Mehdi Eker

    Tarım Bakanı Mehdi Eker
  • 13

    Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

    Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
  • 14

    Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün

    Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün
  • 15

    Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ

    Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ
  • 16

    Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin

    Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin
  • 17

    Enerji Bakanı Taner Yıldız

    Enerji Bakanı Taner Yıldız
  • 18

    Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik

    Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik
  • 19

    Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç

    Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç
  • 20

    Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış

    Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış
  • 21

    Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu

    Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu
  • 22

    Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz

    Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz
  • 23

    Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli

    Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli
  • 24

    AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç

    AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç
  • 25

    Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin

    Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin
  • 26

    Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi

    Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi
  • 27

    Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur

    Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur
  • 28

    Genel Sekreter Haluk İpek, Grup Başkenvekili Nurettin Canikli

     Genel Sekreter Haluk İpek, Grup Başkenvekili Nurettin Canikli
  • 29

    Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

    Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş
  • 30

    Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu

    Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu
  • 31

    Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş(İstanbul)

    Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş(İstanbul)
  • 32

    Necati Çetinkaya(Adana)

    Necati Çetinkaya(Adana)
  • 33

    Sadık Yakut(Kayseri)

    Sadık Yakut(Kayseri)
  • 34

    Eski Savunma Bakanı Vecdi Gönül(Antalya)

    Eski Savunma Bakanı Vecdi Gönül(Antalya)
  • 35

    Eski Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak(Trabzon)

    Eski Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak(Trabzon)
  • 36

    Ayhan Sefer Üstün (Sakarya)

    Ayhan Sefer Üstün (Sakarya)
  • 37

    Cevdet Cevdet Erdöl (Ankara)

    Cevdet Cevdet Erdöl (Ankara)
  • 38

    Mustafa Ataş (İstanbul)

    Mustafa Ataş (İstanbul)
  • 39

    Halide İncekara (İstanbul)

    Halide İncekara (İstanbul)
  • 40

    Sait Açba (Afyon)

    Sait Açba (Afyon)
  • 41

    Ruhi Açıkgöz (Aksaray)

    Ruhi Açıkgöz (Aksaray)
  • 42

    Ali Rıza Alaboyun (Aksaray)

    Ali Rıza Alaboyun (Aksaray)
  • 43

    Fahrettin Poyraz (Bilecik)

    Fahrettin Poyraz (Bilecik)
  • 44

    Vahit Kiler (Bitlis)

    Vahit Kiler (Bitlis)
  • 45

    Bayram Özçelik (Burdur)

    Bayram Özçelik (Burdur)
  • 46

    Ali Küçükaydın (Adana)

    Ali Küçükaydın (Adana)
  • 47

    Mehmet Daniş (Çanakkale)

    Mehmet Daniş (Çanakkale)
  • 48

    Ünal Kaçır (istanbul)

    Ünal Kaçır (istanbul)
  • 49

    Enver Yılmaz (İstanbul)

    Enver Yılmaz (İstanbul)
  • 50

    Nevzat Pakdil (Maraş)

    Nevzat Pakdil (Maraş)
  • 51

    Hakkı Köylü (Kastamonu)

    Hakkı Köylü (Kastamonu)
  • 52

    Muzaffer Baştopçu (Kocaeli)

    Muzaffer Baştopçu (Kocaeli)
  • 53

    Hasan Fehmi Kinay (Kütahya)

    Hasan Fehmi Kinay (Kütahya)
  • 54

    Durdu Mehmet Kastal (Osmaniye)

    Durdu Mehmet Kastal (Osmaniye)
  • 55

    Nusret Bayraktar (Rize)

    Nusret Bayraktar (Rize)
  • 56

    Şaban Dişli (Sakarya)

    Şaban Dişli (Sakarya)
  • 57

    Cemal Yılmaz Demir (Samsun)

    Cemal Yılmaz Demir (Samsun)
  • 58

    Mustafa Demir (Samsun)

    Mustafa Demir (Samsun)
  • 59

    Ahmet Yeni (Samsun)

    Ahmet Yeni (Samsun)
  • 60

    Afif Demirkan (Siirt)

    Afif Demirkan (Siirt)
  • 61

    Yahya Akman (Urfa)

    Yahya Akman (Urfa)
  • 62

    Şükrü Ayala (Tokat)

    Şükrü Ayala (Tokat)
  • 63

    Zeyit Aslan (Tokat)

    Zeyit Aslan (Tokat)
  • 64

    Köksal Toptan (Karabük)

    Köksal Toptan (Karabük)
  • 65

    Ziyaettin Akbulut (Tekirdağ)

    Ziyaettin Akbulut (Tekirdağ)
  • 66

    Mehmet Sarı (G.Antep)

    Mehmet Sarı (G.Antep)
  • 67

    Kerim Özkul (Konya)

    Kerim Özkul (Konya)
  • 68

    Harun Tüfekçi (Konya)

    Harun Tüfekçi (Konya)
  • 69

    Hasan Ali Çelik (Sakarya)

    Hasan Ali Çelik (Sakarya)
  • 70

    Murat Yıldırım (Çorum)

    Murat Yıldırım (Çorum)