Çaldıkları minibüsü uçuruma attılar

DHA

İzmir’in Çiğli ilçesinde pazarlarda giysi satarak geçimlerini sağlayan bir çiftin minibüsü çalındı.

 • 1

  16 yıldır semt pazarlarında kadın kıyafetleri satarak geçimini sağlayan 3 çocuk annesi Bakiye Karataş'ın eşi Veli Karataş, 12 yıldır kullandıkları minibüsü, geçen 1 Aralık’ta Anadolu Caddesi Egekent girişindeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait ücretsiz park yerine bıraktı.

  50 yaşındaki Veli Karataş, akşam otoparka geldiğinde aracını yerinde göremedi.

 • 2

  Karataş çifti bunun üzerine polise minibüsün çalındığı şikayetinde bulundu.

  Karabağlar İlçe Jandarma Karakolu görevlileri, çalınan minibüsü Tırazlı Köyü yakınlarında 40 metrelik uçuruma yuvarlanmış bir halde buldu.

 • 3

  Aracın plakalarının ve şanzımanının da söküldüğü görüldü.

  Minibüsünün bulunduğu uçuruma eşi ve çocukları ile gelen Bakiye Karataş, ekmek teknesini kullanılamaz halde görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

 • 4

  "Bunu yapanların hiç mi vicdanı yok" diyen Karataş şunları söyledi:

  "Ben bunu haketmedim. Bu minibüs benim 12 yıldır ekmek teknem. Ben ona kıyamıyordum, 'Düldülüm' diye seviyordum. Bizler bu kişilerle aynı havayı soluyoruz. Emniyet Müdürü'ne buradan çağrı yapıyorum, bu hırsızları bulun. İçerisinde 15 bin liralık malım vardı, onu da çalmışlar. Ürünleri kredi çekerek aldım. Ben şimdi bu borcu nasıl ödeyeceğim?
 • 5

  Bu araba 50 kilometre öteden buraya kadar getirildi. Çalındığı yerde bulunan MOBESE kamerası çalışmıyormuş. Çok rahat bir şekilde aracı buraya kadar getirmişler. Hırsızlar minibüsün plakalarını da çalmış. OHAL var, ya bu kişiler arabayı başka amaçla çalmış olsalardı? Nefes aldığım sürece, onlar yakalananan kadar peşlerini bırakmayacağım."
 • 6

  Jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından minibüs, çekici tarafından güçlükle bulunduğu yerden çıkartıldı.

 • 7