Günün öne çıkan 10 haberi (31 Ocak 2019)

31 Ocak 2019'da Türkiye ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, AK PARTİ'NİN SEÇİM MANİFESTOSUNU AÇIKLADI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için partisinin seçim manifestosunu açıkladı. 11 maddeden oluşan manifestoda "gönül belediyeciliği" vurgusu öne çıkıyor.

 • 2

  2. TUNÇ SOYER'DEN BABASIYLA İLGİLİ ELEŞTİRİLERE YANIT

  Anıtkabir’i ziyaret eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, babası Nurettin Soyer'in askeri savcı olarak görev yaptığı 12 Eylül dönemine ilişkin eleştirilere yanıt verdi: "Bu, hakikaten 40 yıl öncesinde kalmış aslında. Artık tarihçilerin muhasebesini yapması gereken bir konu. Bunu bugünün Türkiye'sinde bir siyasi enstrüman olarak, bugünün siyasi tartışmalarına bir malzeme olarak kullanmak kimseye yakışmıyor diye düşünüyorum. Dahası çok karanlık bir dönem, hiç kimsenin arkasında duramayacağı, hiç kimsenin sahip çıkamayacağı bir dönem."

 • 3

  3. ARA TRANSFERDE KİMLER GELDİ, KİMLER GİTTİ?

  Futbolda "ara transfer" olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi Türkiye'de devam ediyor. FIFA kuralları gereği 4 hafta (28 gün) sürecek ara transfer dönemi, 31 Ocak Perşembe günü sona erecek. Süper Lig ekiplerine ara transfer döneminde kimler geldi kimler gitti... Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor hangi futbolcuları transfer etti?

 • 4

  4. AP, GUAIDO'YU VENEZUELA'NIN "GEÇİCİ BAŞKANI" OLARAK TANIDI

  Avrupa Parlamentosu (AP), Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden muhalif lider Juan Guaido'yu tanıma kararı aldı.

 • 5

  5. BAKAN KOCA: İLAÇ STOKLARI TESPİT EDİLDİ

  Sağlık Bakanı Koca, son 10 günde yapılan saha denetimlerinde 42 üretici, 20 depocu ve 32 eczacının ilaç stokladığının tespit edildiğini söyledi. Koca, ilaçta önümüzdeki dönemde denetimin yoğunlaşacağını, gerekirse kapatma dahi gerçekleşebileceğini açıkladı.

 • 6

  6. ABD'DE SOĞUK HAVA DALGASI: 7 ÖLÜ

  ABD'de son 25 yılın en soğuk günleri yaşanıyor. ABD'nin orta batı eyaletlerini vuran ve "kutup girdabı" olarak adlandırılan soğuk hava dalgası nedeniyle en az 7 kişi hayatını kaybetti.

 • 7

  7. HALKALI-GEBZE HATTININ YÜZDE 97'Sİ TAMAMLANDI

  Halkalı-Gebze arasında bulunan eski banliyö hatlarında 2013 yılından beri süren yenileme çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 77 kilometrelik hattın yapım çalışmalarının yüzde 97'si tamamlandı. Proje tamamlandığında günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanan hattın Marmarayla entegrasyonu sağlandığında Gebze'den Halkalı'ya 105 dakikada seyahat edilebilecek.

 • 8

  8. GAMING İSTANBUL 2018 FUARI

  Gaming İstanbul oyun fuarı kapılarını açtı. Fuarın düzenlendiği Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi ilk gün renkli görüntülere sahne oldu. 4'üncü kez düzenlenen fuar 3 Şubat'a kadar devam edecek.

 • 9

  9. AVUKATI BERKAY'IN AYLIK GELİRİNİ AÇIKLADI

  Berkay Şahin'in, Arda Turan ile görülen davasında "Aylım gelirim bin lira" demesinin ardından yaşanan polemiklere avukatı Ayşegül Mermer yanıt verdi. "Gelirini söylememe nedeni asgari ücretle geçinen toplumu düşündüğü için" diyen Mermer, Berkay'ın aylık gelirini de açıkladı.

 • 10

  10. BEN AFFLECK ARTIK BATMAN OLMAYACAK

  Batman serisinin devam filmi için gösterim tarihi açıklandı. Yeni Batman filmi 25 Haziran 2021’de gösterime girecek. Ancak serinin devam halkasında büyük bir değişikliğe gidilecek. Başrol oyuncusu Ben Affleck olmayacak.