Almanlar Wilma Elles’in Türkiye savunmasını konuşuyor

Oyuncu Wilma Elles, katıldığı Alman televizyon kanalı programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı savunmasıyla eleştiri oklarının hedefine oturtuldu.

 • 1

  'CAROLINE' OLARAK ÜNLENDİ

  'CAROLINE' OLARAK ÜNLENDİ

  “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizide canlandırdığı Caroline karakteriyle Türkiye’de ünlenen Alman oyuncu Wilma Elles, işadamı Kerem Göğüş ile evlendikten sonra Türk vatandaşı olmuştu.

 • 2

  İKİZLERİ OLDU

  İKİZLERİ OLDU

  2015 yılında Milat Aristo Kerem ve Melodi Bita Oleka adlı ikizlerini dünyaya getiren Elles, çifte vatandaş olarak ailesiyle birlikte Türkiye’de yaşıyor.

 • 3

  ALMAN KANALINDA SAVUNDU

  ALMAN KANALINDA SAVUNDU

  29 yaşındaki oyuncu, Almanya’nın en önemli kamu televizyon kanalı ARD’de yayınlanan sunucu Frank Plasberg’in “Hart Aber Fair” (Sert Ama Adil) adlı tartışma programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı savununca eleştirildi.

 • 4

  ALMAN MEDYASINI ELEŞTİRDİ

  ALMAN MEDYASINI ELEŞTİRDİ

  “Almanya üzerindeki hilal - Ülkemiz ne kadar Erdoğan kaldırabilir” konulu tartışma programında oyuncu, Alman medyasını Türkiye hakkında yanlış ve tek yanlı bir resim çizdiği gerekçesiyle eleştirdi. 

 • 5

  PROGRAMDAKİLER ŞAŞIRDI

  PROGRAMDAKİLER ŞAŞIRDI

  Almanya ve Türkiye’nin iki dost ülke olduğunu belirten Wilma Elles’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı övmesi katılımcılar arasında şaşkınlık yarattı.

 • 6

  "KÖPRÜLER, YOLLAR AÇIYOR"

  "KÖPRÜLER, YOLLAR AÇIYOR"
  Elles, “Erdoğan kadar çok çalışan kimse yoktur. Köprüler, yollar açıyor” deyince, Rheinland Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer gülümsedi.
 • 7

  "ALMAN MARSLI" ELEŞTİRİSİ

  "ALMAN MARSLI" ELEŞTİRİSİ

  Die Welt Gazetesi de oyuncu için “Alman Marslı” ve “Ankara’nın PR bölümünden gönderilmiş” ifadelerini kullandı.