"Aşkın; dil, din, ırk gibi kriterleri olmaz" (Miray Daner & Boran Kuzum)

Vatanım Sensin'de hayat verdikleri Hilal ve Leon karakterleriyle ABD'de 'En İyi TV Çifti' seçilen Miray Daner ile Boran Kuzum ikilisinden Kuzum, "Aşkın; dil, din, ırk gibi kriterleri olmaz" diyor.

 • 1

  ABD’nin reality show ve magazin kanalı E! Entertainment Television’ın düzenlediği “En iyi TV Çifti” anketinde 64 çifti geride bırakarak 'En İyi TV Çifti' seçilen Miray Daner ile Boran Kuzum Hürriyet'e konuştu. İkili Vatanım Sensin'deki bu çiftin neden bu kadar sevildiğini ve bilinmeyenleri anlattı.
 • 2

  E! Entertainment’ın düzenlediği ‘Ekranın en iyi çifti’ yarışmasında ‘Arrow’ dizisi oyuncularını geride bıraktınız.

  Boran Kuzum: ‘Vatanım Sensin’in globalleştiğini biliyorduk. Oralardan da örgütlenenler oldu. Türk hayranlar zaten yoğun bir ilgi gösteriyor. Sadece bu oylama değil, bunun dışında da çok ilginç şeyler yapıyorlar.

  Mesela?

  Boran Kuzum: Doğum günü hediyesi olarak Afrika’da adıma bir su kuyusu açtırdılar.

  Miray Daner: Benim adıma da Çocuk Esirgeme Kurumu’nda bir oyun odası yaptırdılar.
 • 3

  Nedir ekrandaki onlarca çift arasında sizi ayırıp bu kadar çekici kılan?

  Miray Daner: Sevmenin gücünü anlattığımız için bu kadar çok kişiye dokunabildik. Benim canlandırdığım karakter vatanına bağlı bir Türk kızı ve bir Yunan teğmene âşık oluyor. Tamamen insani yönlerinden kaynaklı, saf bir sevgi besliyor. Acının ve sevginin dili, her yerde aynı.
 • 4

  Boran Kuzum: Hepimizin etiketleri var, kendi tercihimiz ya da kendi tercihimiz olmayan. Artık öyle bir zamanda yaşıyoruz ki herkes birbirini bunlara göre değerlendirip sevip sevmeyeceğine karar verir hale geldi. Aslında biz hikâyenin başlarında birbirlerini etiketlerine göre değerlendiren insanlarken, insani tarafları ortaya çıkaran iki karaktere dönüştük. Sonra da birbirlerini sevmeye başladılar. Bu da çok güçlü ve hepimizin ihtiyacı olan bir şey.
 • 5

  Sizce aşkta dil, din, ırk ayrımı olur mu?

  Boran Kuzum: Aşkın; dil, din, ırk gibi kriterleri olmaz. Bu kriterleri göz önünde bulunduran varsa hissettiği aşk değil, çok başka bir şeydir.

  Peki sık sık magazin gündemine geldiği gibi sizin aranızda bir aşk var mı?

  Boran Kuzum: Çok iyi arkadaşlarız.
 • 6

  Dizideki ilk öpüştüğünüz sahnenin izlenme sayısı YouTube’da 4 milyonu geçmiş. İzleyiciyi bu kadar etkileyen sahnede siz bir şey hissetmediniz mi?

  Boran Kuzum: Oynadığımız duyguların esiri olsak, bir katil canlandırdığımız zaman da insan öldürme dürtüsü duymamız lazım.