Diriliş Ertuğrul oyuncusu Engin Altan Düzyatan'a zam yapıldı mı? (Yapımcısı sessizliğini bozdu)

Engin Altan Düzyatan’ın ‘Diriliş Ertuğrul’da oynadığı ‘Ertuğrul Gazi’ dışında başka bir rol oynamasını ve sakalını kesmesini istemeyen yapımcı Mehmet Bozdağ’ın, oyuncuya zam yaptığı iddia edilmişti. Bunun üzerine yapımcı Bozdağ, sessizliğini bozarak açıklama yaptı.

 • 1

  TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ın yaz aylarında dizinin sezon finali yapmasının ardından, film projesinde rol alacağı öne sürülmüştü.
 • 2

  Yapımcının, sakalını kesmemesi ve başka bir rolle seyirci karşısına çıkmaması için oyuncunun bölüm başı aldığı 60 bin TL’nin 100 bin TL’ye çıkarılarak zam yapıldığı iddialar arasındaydı.

 • 3

  Bu iddialar üzerine Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ sessizliğini bozdu. Bozdağ yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanladı.
 • 4

  İşte yapılan o açıklama: 

  "Yapımcılığını üstlendiğimiz Diriliş 'Ertuğrul' Dizisi başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'la ilgili bazı basın kuruluşlarında yer alan 'Diriliş Ertuğrul'da Oynayan Engin Altan Düzyatan Zam Mı Aldı?', 'Ertuğrul Gaziye Zam', 'Sakalını Kesmeyince Zam Aldı' başlığıyla yayınlanan haberler ve haberlerde yer alan içerikler gerçeği yansıtmamaktadır.

 • 5

  Tamamen hayal mahsulü ve kurgu unsuru olan haberlerde yer alan; oyuncunun, dizideki karakteri dışında başka bir role bürünmesi ve seyrici karşısına çıkmasını istemeyen yapımcının Düzyatan'a jest yaparak bölüm başı aldığı ücreti arttırdığı bilgisi doğru değildir.
 • 6

  Türkiye'de izlenme ve reyting rekoları kıran, 30'dan fazla ülkede yayınlanan, yapım ve senaryo içeriği olarak milyonların takdirini kazanan Diriliş 'Ertuğrul' dizimizi; magazinleştirme amacı güden ve siz değerli izleyicilerimizi yanlış bilgilendiren bu tür haberlerin gerçekle ilgisi olmadığı bilgisini kamuoyu ve izleyicilerimizle paylaşırız"