Mahallenin Muhtarları'nın Şirin’i Esra Akkaya'nın yeni mesleği

Bir dönem en çok izlenen diziler arasında yer alan 'Mahallenin Muhtarları'nda "Şirin" rolüyle akıllara kazınan ünlü oyuncu Esra Akkaya, her şeyini geride bırakarak Bodrum'da hayalindeki işi kurdu.

 • 1

  EVLATLIK ALDI

  Mahallenin Muhtarları dizisinde "Şirin" rolü ile ün kazanan ve daha sonra 'Karanlıkta Biri Var', 'Günaydın İstanbul Kardeş' filmleriyle 'Yarı Şaka Yarı Ciddi', 'Bir Dilim Aşk' ve 'Sonradan Görme' gibi birçok dizide rol alan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Esra Akkaya, Etiyopya'dan evlatlık aldığı çocuğu Can Alex ile birlikte Bodrum'un Bitez Mahallesine yerleşti.

 • 2

  MASAL ANLATIYOR

  Küçük şirin bir mekan açan Akkaya ‘Masal Mekan’ adını verdiği işletmede yetişkin insanlara masal anlatıyor. Arkadaşı yemekleri yaparken, Akkaya ise misafirlerine hikayeler okuyup sohbet ediyor.

 • 3

  "HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM"

  Akkaya, İstanbul’un yoğunluğundan kaçtığını ifade ederek, "Bodrum’da masal anlatıyorum. Oyunculuğu masaya da çıkıp yapsam, sinemada da oynasan, dizide de oynasan oyunculuk oyunculuktur. Ben oyunculuğu çok seviyorum asla da bırakmayı düşünmem. Yeter ki o oyunculuk beni bırakmasın. Ama Bodrum’a taşındım bundan da çok mutluyum. İstanbul’da bir kentsel dönüşüm süreci yaşadık ondan önce şehir hayatı çocukla birlikte zor oluyordu. Çocuğumu bahçeli bir evde büyütmek istiyordum. Bodrum’a tatile geldik ve kaldık. Yaklaşık 1 yıldır hayalimdeki mekanı kurunca artık Bodrumlu oldum" şeklinde konuştu.
 • 4

  "ŞİRİN ROLÜ BANA YAPIŞMADI" 

  Mahallenin Muhtarları dizisindeki rolü hakkında da konuşan Esra Akkaya, "Mahallenin Muhtarları dizisindeki Şirin karakteri bana yapışmadı ama çok yakıştı. Ben çok seviyorum, belki başka bir role bu kadar uzun süre ekranda olsaydım, ona belki üzülebilirdim. O zaman yapışmış hissederdim. Şirin karakteri o kadar güzel bir karakterdi ki onunla anılmaktan çok gurur duyuyorum. Herkesin hatırlıyor olması ve sevgi ile hatırlıyor olması çok hoşuma gidiyor" diye konuştu.

 • 5

  "DİZİ TEKLİFLERİ BEKLEMİYORUM"

  Dizi teklifleri beklemediğini kaydeden Akkaya, "Dizi ve filmler için teklif beklemekten yana değilim. Bir anda aynı düşü kurduğumuz ortaklarımız çıka geliyorlar. Benim hayatımda hep öyle oldu. Bu yüzden teklif beklemiyorum. Hangi rolde oynamak istediğimi sorarsanız. Hem güldürmek istiyorum, zaman zaman bildiklerimi paylaşmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

 • 6

  "ONLARI İZLEMEKTEN KEYİF ALIYORUM"

  Akkaya, en beğendiği oyuncularla ilgili yöneltilen soruyu da "Ben kardeşlerimin oyunculuklarını beğeniyorum ama kardeşlerim olduğu için değil gerçekten iyi oyuncular. Sarp ve Kaya Akkaya çok iyi oyuncular. Onları izlemekten hem çok keyif alıyorum, hem de gurur duyuyorum. Bir sürü genç oyuncuyu beğeniyorum ama en çok kardeşlerimi beğeniyorum" şeklinde yanıtladı.