Hava durumunda son dakika haberi: Ege'ye gelen yeni yağış dalgası İstanbul'u da etkileyecek

Hava durumu bugün nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden13 Ocak Pazartesi 2020 hava durumu haberi detayları.. Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre, bugün yurt genelinde açık bir hava görülürken yarın Ege yeni bir yağış dalgası ile karşılaşacak. Yağışların çarşamba günü Akdeniz'de de etkili olması beklenirken iki bölgeyi etkisi altına alacak yağmurlu hava perşembe günü İstanbul'a sağanak bırakacak. Peki bugün hava nasıl olacak? İstanbul hava durumu için merak edilenler...

yağmur.jpg

Hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Yarın öğle saatlerinden itibaren Güney Ege'yi etkisi altına alacak rüzgarlar Muğla'dan başlayarak Ege'ye yeni bir yağış dalgası bırakacak. 

Yağışların akşam saatlerinde Batı Akdenize ilermesi beklenirken Çarşamba günü de Ege ve Akdeniz'de sağanak yağmur etkili olacak. 

Salı ve Çarşamba günü Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde etkili olan yağışların Perşembe günü Marmara Bölgesi'ne düşmesi bekleniyor. 

Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerine kadar Van çevrelerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde olmak üzere, kıyı kesimlerde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.  Rüzgar, kuzey ve doğu yönlerden hafif, doğu kesimlerde yer yer orta kuvvette esecek.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul'da bugün sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde. Yer yer puslu bir havayla uyanan İstanbul'da bugün rüzgar beklenmiyor. 

Yarın ise İstanbul Boğazı'nda sis ve pus hadisesi bekleniyor. 

ANLIK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 5
İstanbul: Parçalı bulutlu 9

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 13

Adana: Az bulutlu 16

Antalya: Az bulutlu 19

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 8

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 8

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -3

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 8

Sayfa Yükleniyor...