Audi’nin elektrikli A2 konsepti

İlk nesil A2’nin üretiminin sona ermesinden altı yıl sonra Audi hafif, tamamen elektrikli bir A2 varisi yapmayı planladığını teyit etti.

07.09.2011 - 13:11

Audi’nin elektrikli A2 konsepti

Gelecek hafta Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak bu dört kişilik konsept otomobil yeni A2’nin ön izlemesini sunacak. Yeni A2’nin 2013’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.


Beş kapılı hatchback orijinal A2’nin kendine özgü siluetini, kısa çıkıntılarını, sera benzeri görünüşünü ve alüminyum uzay çatı yapısını koruyor.

Fakat son zamanlarda çıkmış diğer Audi’lerle, özellikle A1’le uyumlu olması için tasarımına dikkat edilmiş.

Direksiyonun arkasında internet erişimi sağlayan ve geleneksel göstergeleri barındıran renkli monitör bulunuyor. Direksiyonun arkasında internet erişimi sağlayan ve geleneksel göstergeleri barındıran renkli monitör bulunuyor.

Konsept 3800 mm uzunluğa, 1690 mm genişliğe ve 1490 mm yüksekliğe sahip, yani orijinal A2’ye göre 26 mm daha kısa, 17 mm daha geniş ve 63 mm daha alçak.

Kilit tasarım öğeleri arasında Audi’nin tek çerçeveli ızgarasının yeniden yorumlanmış bir versiyonu, açılı ön farlar, kısa motor kaputu, yüksek bel hattı, eğimli tavan ve neredeyse dikey bagaj kapağı bulunuyor.

Cam tavanın saydamlığı bir düğmeye basılarak değiştirilebiliyor.

A2 konseptinin iç kısmında dört ayrı koltuk bulunuyor. Her bir koltuğun minderlerinin altında depolama alanı bulunuyor.

Audi aracın zeminin düz olduğunu, böylece otomobilin alt kısmına bataryalar monte edilebileceğini ifade ediyor.

Yüksek teknolojili gösterge paneli geleneksel kumanda düğmeleri bulunmayan, temiz bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlanmış.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...