Lamborghini Murciélago LP670-4 SuperVeloce dramatik bir süper spor otomobil. Son derece ekstrem olan otomobil, Murciélago LP640’tan bile daha güçlü, daha hafif ve daha hızlı. 6.5 litrelik V12 motorun çıkışının 670 bg’ye çıkarılması ve ağırlığın 100 kg azaltılması sayesinde Murciélago LP670-4 SuperVeloce’un güç-ağırlık oranı 2.3 kg/bg’ye ulaşmış. Otomobil 0’dan 100 km/s’ye sadece 3.2 saniyede çıkıyor ve 342 km/s azami hıza erişebiliyor.

İlişkili Haberler


Ağırlıkta 100 kilogram gibi kayda değer bir azalma sağlamak için Murciélago LP670-4 SuperVeloce kapsamlı bir şekilde elden geçirilmiş ve şasiden motora ve şanzımana, iç kısımdan dış kısma kadar neredeyse her bakımdan yeniden geliştirilmiş. Motorun çıkışının 640 bg’den 670 bg’ye yükselmesi iyileştirilmiş valf zamanlamasının ve elden geçirilmiş emme sisteminin bir sonucu. Önemli ölçüde değiştirilmiş aerodinamik yapı ve büyük ölçüde arttırılmış bastırma kuvveti çok yüksek hızlarda aracın dengesinin dikkate değer biçimde artmasını sağlamış. “Aeropack Wing” adındaki devasa kanat ile donatılan modellerin azami hızı 337 km/s olarak belirtilmiş.

Murciélago’nun griye boyanmış karbon yüzeyinden geçen turuncu şerit için firma, “patlayan bir volkanın kuvveti”ni simgelediğini ifade ediyor. Her modelde sahibinin ismini de içeren numaralı bir plaka bulunacak.