Dünyanın ilk Ferrari temalı parkı için geri sayım devam ediyor

Yaklaşık 3 ay sonra açılacak parkta yer alan eğlence unsurları açıklandı.

02.08.2010 - 17:01

Dünyanın ilk Ferrari temalı parkı için geri sayım devam ediyor

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari için dünyaca ünlü mimarlık firması Benoy tarafından tasarlanan ve tasarımında Ferrari’nin model yelpazesinden ilham alınan özel temalı park, 28 Ekim 2010’da hizmete girecek.


Ferrari GT’nin gövdesinin klasik çift kıvrımlı profilinden ilham alınarak yükselecek olan Ferrari World Abu Dabi, 200 bin metrekarelik çatısının altında 20’den fazla, farklı eğlence unsuru sunacak olmasıyla dikkat çekiyor. Yaratıcı ve eğlenceli lunapark unsurlarını da barındıracak olan Ferrari World Abu Dabi, İtalya’ya özgü özellikleriyle de fark yaratacak.

Ferrari World'daki eğlence unsurlarından bazıları şöyle:

Formula Rossa – Saatte 240 km’lik hızlara çıkan roller coaster

Speed of Magic – Daha önce hiçbir Ferrari’nin gitmediği, doğal ve olağanüstü yerlerden oluşan, sürekli değişen gerçek üstü bir ortamda seyahat eden bir gencin maceralarını takip eden 4 boyutlu fantezi bir yolculuk.

Made in Maranello – Maranello’daki ünlü Ferrari fabrikasının duvarlarının ardında gerçekleşen ve misafirlere dünyanın en rağbet gören otomobilinin karışık yapım sürecini izlettiren sanal bir gezi.V12 – 12 silindirli motorun kalbine doğru giden ve su kanalında yapılan heyecan verici bir gezi.

G-Force – Doğrudan Ferrari Enzo’dan esinlenen bir koltukta, heyecan arayanları kırmızı tavanın içinden 62 metrelik yüksekliğe çıkarıp tekrar yere geri indirerek bir Ferrari’nin gerçek G-kuvvetini deneyimlemelerine olanak veren, heyecan dolu bir (Yukarı-aşağı) kule binişi.

Viaggio in Italia – Bir Ferrari modelinin peşinden, İtalya’nın şehirlerinin, o şehirlerin belli başlı anıtlarının, dağlarının ve kıyılarının görülmesini sağlayan sanal ve havadan yapılan bir gezi.

Fiorano GT Challenge – Sıkı virajlardan kıvrılıp dolanarak giden ve bitiş çizgisine doğru depar atan Ferrari F430 Spider’larla yapılan eşsiz bir roller coaster düellosu.

Bell'Italia – Muhteşem manzaralı Portofino ve Amalfi Sahilinden Monza yarış pistine, Roma’daki Kolezyum'dan Venedik’e ve Ferrari’nin vatanı ve merkezi olan Maranello’ya kadar İtalya’nın en ünlü yerlerinin minyatür bir rekreasyonu.

Junior Training Camp – Çocukların susuz otomobil yıkayabilecekleri, özel ‘ustalar’ haline gelecekleri, şeref tribününe çıkacakları, uzaktan kumandalı otomobilleri yönetecekleri, kendi minyatür Ferrari’lerinin pazarlamasını yapacakları ve yumuşak, misafir dostu bir köpükten yapılan Formula 1 yarış otomobiliyle oynayacakları interaktif oyun alanı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...