Novitec Ferrari California

Aracın 4.3 litrelik V8 motoru kompresör beslemesiyle 606 beygir güç üretiyor.

16.03.2010 - 15:34

Novitec Ferrari California

0.4 barlık kompresör basıncı ile otomobilin gücü 166 bg artmış, bu da Novitec California’nın 0’dan 96 km/s’ye 3.8 saniyede çıkabilmesini sağlıyor. Azami hız 325 km/s olarak veriliyor; tork ise 485 Nm’den 603 Nm’ye çıkmış.


Araca uygulanan sistem, krank tahrikli bir kompresör besleme, su-hava ara soğutucusu, daha büyük enjektörler ve benzersiz bir emme manifoldu içeriyor; Novitec’in kendi üretimi paslanmaz çelik egzoz sistemi egzotik otomobil pazarındaki birçok başka modele benzeyen bir kelebek mekanizmasına sahip. Bu otomobil sahiplerinin egzozun ses tonunu sakin ve mırıltılı veya boğuk ve gürültülü yapabilmenize imkan tanıyor.

Novitec gövdeye “tasarımcı elbisesi” adını verdiği marşbiyeller, arka ve ön uç spoiler’ı ve arka difüzer gibi karbon fiber parçalar takmış.

Şirket ayrıca California için geliştirilmiş bir süspansiyon sistemi seçeneği de sunuyor. Otomobili 35 mm alçaltan bu tertibat, yollardaki hız tümseklerini ve benzer engelleri aşmak için düğmeyle çalıştırılan, hidrolik bir kaldırma sistemi de içeriyor. Düğme ön kısmı 40 mm yükseltiyor ve düğmeye tekrar basıldığı zaman, ya da hız 80 km/s’ye ulaştığı zaman yeniden indiriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...