Bentley, geçtiğimiz yıl Frankfurt'ta tanıttığı Continental GT modelinin üzeri açılabilen yeni versiyonunun resmi tanıtımını yaptı.

Bentley Yönetim Kurulu Başkanı Adrian Hallmark, yeni Bentley'i tanımlarken şu ifadeleri kullandı:

"Yeni Continental GT Convertible aracımızı anlatmak için sizi bakmaya zorlayan 'elegant' kelimesi bile az kalıyor, bir mühendislik harikası olan bu araç inanılmaz genişliği ve eşsiz tasarımı ile ancak bizim asil İngiliz markamız tarafından sunulabilirdi.

Şirketimizin kurulduğu 1919 yılından yüzüncü yılını kutladığı bu günlere dek ürettiği lüks Grand Tourer, yeni Continental GT Convertible ile daha önce hiçbir lüks markanın daha önce görmediği en güçlü ve ayrıcalıklı teknolojik portfolyöye sahip araç oldu."

Saatte 50 kilometreye kadar hızlarda, 19 saniyede üstü açılabilen yeni Bentley Continental GT'nin kaputunun altında ise 6 litrelik, 635 beygirl gücünde bir W12 motor yatıyor.

0-100 km hıza yalnızca 3.8 saniyede ulaşmayı sağlayan bu motor, 900 nm'lik bir tork gücü sağlıyor.

8 vitesli çift kavramaları şanzumanın kullanıldığı Bentley Continental GT Convertible, saatte 333 kilometre hıza çıkabiliyor. 

Yeni Convertible GT'nin kabini de bir önceki coupe modeli kadar sessiz olacak şekilde tasarlanmış. Araca daha sportif bir görünüm katan açılır tavan, aynı zamanda Convertibel GT'nin kabin sesini 3 desibel düşürmeyi sağlıyor. 

Yeni Convertible GT iç dizaynında teknolojik donanımların ve ince el işçiliğin harmanlandığı lüks tasarımıyla dikkat çekiyor. Kabin 10 metre kare ahşap malzeme kullanılırken, müşteriler ahşap kaplamalı direksiyonu da araçlarına ekleyebiliyor.

Convertible GT, kırmızı, mavi ve manolyanın da aralarında yer aldığı 8 farklı iç tasarım seçeneğine sahip.

Standart olarak müşterilerine 650 watt gücünde 10 hoparlörlük bir ses sistemi vaat eden Bentley, müşterilerine 16 hoparlörlü 1500 watt'lık Bang &Olufsen ve 18 hoparlörün yer aldığı 2200 watt'lık Naim ses sistemi de sunuyor.

12.3 inç'lik yüksek çözünürlüğe sahip olan ekran, Bentley'in bugüne kadar kullandığı en büyük dokunmatik ekran olarak dikkat çekiyor. 

Kullanıcıların ana sayfasını istediği gibi düzenleyebildiği ekranda navigasyon, medya ve telefon gibi özellikler farklı şekillerde konumlandırılabiliyor.

Kabinde analog detaylara önem veren kullanıcılar, bu ekranı dilediklerinde çok şık analog göstergelere de çevirebiliyor. Ekranda aynı anda analog termometre, pusula ve kronometre görünümü elde etmek mümkün.

Bentley müşterileri 17 farklı dış renk seçeneğini dilerlerse 70'e kadar çıkarabiliyor. 

15 farklı lüks halı seçeneğiyle birlikte 15 döşeme seçeneği de kullanıcıların özel taleplerine en uygun çözümleri bulmak için seçenekler arasına eklenmiş.

Convertible GT'nin tavanı da 7 farklı renk arasından kullanıcıların zevkine göre tercih edilebiliyor. Bununla birlikte 8 farklı renkte şerit de açılır tavana eklenebiliyor.