Yeni Toyota Verso yerine geçtiği modelin temel hatlarına sahip ama daha dinamik bir tasarım. Aynı zamanda daha yüksek konfor seviyesi, daha üstün güvenlik özellikleri, yolcular ve bagajları için daha fazla iç hacim sunuyor. Yeni araç Toyota Optimal Drive teknolojisi içeren motoru sayesinde bir yandan daha dinamik bir sürüş deneyimi sağlarken bir yandan da düşük emisyon seviyelerine sahip.

Toyota’nın Baş Mühendisi olan Masato Katsumata yeni otomobil ile ilgili “Yeni Verso’yu geliştirirken sportiflik ve kararlılık sağlayan bir dış tasarım ve mükemmel kolaylık ve özenli ayrıntılar barındıran yepyeni bir iç tasarım yarattık. Ayrıca yüksek bir konfor ve kullanışlılık seviyesi de yakalamaya çalıştık. Bunların Avrupalı müşterilerimiz tarafından takdir edileceğine inanıyoruz.”dedi.

Boyutlar büyüdüğü için yeni Toyota Verso daha geniş ve alçak bir duruşa sahip. Toplam uzunluk 4.440 mm ile eskisine göre 70 mm artmış ve genişlik de 20 mm artarak 1.790 mm’ye çıkmış. Toplam yükseklik yine 1.620 mm’de kalmış; hava sürtünme katsayısı (Cd) 0,295 ile sınıfının en iyisi.