Arda Turan Galatasaray'a sponsor desteğiyle dönüyor

Arda Turan'ın Galatasaray’a dönüşü için forma sponsoru aracılık ediyor. Arda'nın maaşının bir bölümünü Nef şirketi ödeyecek. Turan'ın menajeri Ahmet Bulut ise haberleri reddetti.

Arda Turan Galatasaray'a sponsor desteğiyle dönüyor

Barcelona’da bu yıl kadroya girmekte zorlanan milli futbolcu Arda Turan’ın “Nef” firmasının sponsorluğunda Galatasaray'a dönme olasılığı artıyor. Galatasaray'ın yüksek maliyet sebebiyle Arda'nın transferinde zorlanması üzerine devreye Galatasaray’ın forma sposoru olan gayrinekul geliştirme devi Nef girdi. Nef şirketi hem Galatasaray hem de Barcelona’nın sponsoru olduğu için transferin gerçekleşmesi artık an meselesi.

Bu transfer hakkında ntv.com.tr’ye konuşan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Arda’yı yeniden Türkiye’deki futbolseverlere izletmekten mutuluk duyarız. Arda’nın yeniden sarı kırmızı camiaya dönmesi bize de mutluluk verir. Ana sponsor olarak Galatasaray'a bugüne kadar kesintisiz destek verdik. Bundan sonra da spora desteğimiz devam edecek. Bu konuda katkımız olursa bundan şeref duyarız ” açıklaması yaptı.

KİRALIK GELECEK

Barcelona, Arda'nın Galatasaray'a kiralık olarak gelmesine izin verirse aradaki maaş farkı Nef tarafından karşılanacak. Barcelona'dan yıllık 7 milyon euro alan ve Galatasaray'ın bütçesini fazlası ile aşan Arda'nın ücretinin bir bölümünü Nef'in karşılaması bekleniyor.

MENAJERİ AHMET BULUT: ANLAŞMADIK

Arda Turan'ın, sarı-kırmızılı kulübe kiralandığı haberlerine karşılık menajeri Ahmet Bulut'tan bir açıklama geldi. 

Yayıncı kuruluşa konuşan menajer Ahmet Bulut, "Ben de şaşırdım. Bu iddialar tamamen gerçek dışı. Benim Barcelona ile bir görüşmem olmadı. Barcelona'dan bana Arda'ya takım bulmam için bir talep de gelmedi. Onun için bu haber tamamen asılsız bir haberdir" açıklamasını yaptı.

DURSUN ÖZBEK: TRANSFERLER BİTMEDEN DETAY VERMEK YANLIŞ OLUR 

Galatasaray'ın yeni transferleri için düzenlediği imza törenin soruları yanıtlayan Başkan Dursun Özbek, "Arda'nın türkiye'de geleceği tek takım Galatasaray'dır" dedi. Özbek, "Arda Turan çok iyi bir Galatasaraylı, Türkiye’de futbol oynamak isterse geleceği yer Galatasaray. Hem yönetim hem camiamız böyle bir buluşmadan mutlu olacaktır. Bizim amacımız Galatasaray’a bu sene en iyi takımı kurmaktır. Bu manada çalışıyoruz. Transferlerde bitmeden detay vermek yanlış olur. Bu yöndeki hazırlıklarımızın devam ettiğini sadece belirtmek istiyorum" açıklamasında bulundu. 

  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Spor
  • Futbol
  • Transfer
  • Arda Turan
  • Galatasaray

Sayfa Yükleniyor...