‘Beşiktaş kıskanılan takım oldu’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören ''Ligde inişler çıkışlar olacak. Mühim olan ligi nasıl bitirdiğimiz. Beşiktaş kıskanılan takım oldu. Başarıyı  hep beraber yakalayabiliriz” diye konuştu.

‘Beşiktaş kıskanılan takım oldu’

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü'nün olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan kulüp başkanı Yıldırım Demirören, ligde zaman zaman inişler ve çıkışların olacağını, asıl önemli olanın sezon sonundaki pozisyonları olduğunu söyledi.

Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yıldırım Demirören, transfer çalışmaları için bugün yurt dışına gideceğini belirterek, ''Ligde inişler çıkışlar olacak. Mühim olan ligi nasıl bitirdiğimiz. Çok zor bir lig olacak. Birlik ve beraberlik içinde başarıyı sağlayacağız. Yoksa kazanamayız'' dedi.

Beşiktaş'ın kıskanılan bir takım haline geldiğini savunan başkan Demirören, ''İyi neticeyle başlamadık. İçki masalarında konuşarak, dedikodu yaparak olmaz. Burada konuşarak ve eleştirerek başarı sağlanabilir. Hatamız yoksa iş yapmamış oluruz. Futbol ticaret oldu. Ticaret yapıyoruz. Ticarette hata olur'' diye konuştu.

FUTBOL TAKIMINA KIZILAY REKLAMI
Yıldırım Demirören, gelecek haftadan itibaren, futbol takımının formasının sırtında Kızılay reklamının yer alacağını söyledi.

Yönetim kurulu olarak hedeflerinin sosyal alanda Beşiktaş'ı bir numara yapmak olduğunu kaydeden Demirören, ''Bunları yaparsak Beşiktaş sevgisini, dürüstlüğünü insanlara gösteririz. Beşiktaş gibi bir kulüp senede 2-3 milyon dolar kazanacak diye formasının sırtına reklam almaz. Türk Kızılayı'nın reklamıyla gelecek hafta sahaya çıkacağız. Bu şekilde topluma Kızılay'ın önemini anlatmak istiyoruz'' dedi.

Beşiktaşlı bayan taraftarları da deplasmanlara götürmeyi amaçladıklarını vurgulayan başkan Demirören, bu seyahatlerde maliyette de yardımcı olacaklarını dile getirdi.

TRANSFER İÇİN YURT DIŞINA GİDİYOR
Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören, transfer çalışmaları için bugün yurt dışı seyahatine gideceğini dile getirdi.

Yaptıkları transferlerde hata da olabileceğini vurgulayan Yıldırım Demirören, ''Doğru da olacak. Oturmuş kadromuz var. Mühim olan bunun üstüne koymak. Avrupa'daki hedeflere koşmak önemli, hayal hedeflere koşmak değil. Hayal kurulması taraftarı değilim'' dedi.

Başkan Demirören, konuşmasının ardından Divan Kurulu üyelerinden yurt dışı seyahati için izin istedi. Demirören, transfer çalışmaları için salondan ayrılırken, kendisini Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz uğurladı.

“BAŞKAN TRANSFERİ BİTİRDİĞİ ANDA AÇIKLAYACAĞIZ”
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Ertunç Soğancığlu, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in transfer çalışmasını bitirdiği anda, alacakları oyuncunun ismini medyaya açıklayacaklarını söyledi.

Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen olağan Divan Kurulu Toplantısı sonrası basın mensuplarının transfer konusundaki sorularını yanıtlayan Soğancıoğlu, ''Başkanımız yurt dışına gitti. Kendisi de beyan etti. Bu akşamı bekleyeceğiz'' dedi.

Ertunç Soğancıoğlu, ''Başkan Yıldıray için mi gitti?'' sorusunu, ''İsim söylemek istemiyoruz. Görüşmeler bitsin, söyleyeceğiz. Başkan, ofansif orta saha oyuncusu bakmaya gitti. Bu akşam veya yarın açıklayacağız'' diye yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...