Bir yanlış anons vakası da İran'da

İranda Tractor Sazi'nin şampiyonluk kutlamaları kısa sürdü. Nedeni ise şampiyonluk yolundaki rakiplerinin maçının berabere değil de galibiyetle bitirmesi.

Bir yanlış anons vakası da İran'da

Bursaspor'un 2009-2010'daki şampiyonluğu sırasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaşananların bir benzeri de İran'da yaşandı. Portekizli Toni Oliveira'nın çalıştırdığı Tractor Sazi, son hafta aynı puanlı ve ikinci sıradaki Naf Tahran'ı konuk etti. Averajla rakibinin önündeki Tractor Sazi, 81. dakikaya 3-1 önde girdi. 3. sıradaki İsfehan'ın 2-0 yenildiği haberi gelince, ev sahibi ekipten eski Bolton Wanderers'lı oyuncu Andranik Teymourian kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Naf Tahran iki gol buldu, maç da 3-3 sona erdi. Ancak son dört yılın üçünü ligi ikinci sırada tamamlayan Tractor Sazi şampiyonluk kutlamalarına başladı. Gerçek şampiyon ise bir kaç dakika sonra belli oldu. Yaklaşık bin kilometre güneydeki İsfehan'ın rakibini 2-0 yendiği haberi geldi.

Bunun üzerine oyuncularla birlikte kutlamalar yapmak için sahaya giren binlerce taraftar hayal kırıklığı yaşadı. Tribünlerden çok sayıda yabancı madde sahaya atıldı.

Bir yanlış anons vakası da İran'da - 1

Naft Tahran'ın Başkanı Mansour Ghanbarzadeh ise olaylarla ilgili İran Haber Ajansı'na açıklamalar yaparken, "Tuhaf şeyler oldu. Soyunma odasında diğer maçı izliyorduk ve 87. dakikada birden televizyon, radyo ve cep telefonları kesildi. Hiçbir iletişim aracımız kalmadı. O anda Sepahan ve Saipa  arasındaki maçın 2-2 bittiğini duyduk" dedi.

Daha sonra ise normal kapasitesinin üzerinde taraftarın geldiği statta yetkililerin olası kaosu önlemek için 'şampiyon olduk' diye anons yaptığı bildirildi.

HEDEFTE RUHANİ VAR
Renkleri kırmızı-beyaz, lakapları 'kızılkurtlar' ve Azeri-Türk nüfusunun yaşadığı Tebriz'in takımı Tractor Sazi'nin İran yönetimi tarafından kasıtlı olarak şampiyon yapılmadığını öne süren taraftarlar internette İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani aleyhine "Hasan Ruhani'ye kırmızı kart" kampanyası başlattı. İran Bakanı ise olayın soruşturulması talimatı verdi.

Sayfa Yükleniyor...