Bolt rekor için NTV Spor'da

Atletizm'de Aviva Londra Grand Prix'i bu akşam gerçekleştirilecek. Saat 19:45'ten itibaren NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak organizasyonda 100 metre Dünya rekortmeni Usain Bolt piste çıkacak.

Bolt rekor için NTV Spor'da

Aviva Londra Grand Prix'sinde ilk gün gözler erkekler 100 metrede olacak.

Olimpiyat Şampiyonu ve 100 metre Dünya rekortmeni Usain Bolt, eski rekortmen Asafa Powell ve bu sene 9.93 koşarak dikkatleri üzerine çeken Jamaikalı Yohan Blake atletizmseverlere çok şey vaad ediyor. Özellikle Usain Bolt'un 9.54 koşabilirim açıklaması beklentileri iyi bir yarıştan dünya rekoruna kaydırdı.

Şu ana kadar yol yarışları dışında Dünya rekoru izleyemeyen Atletizm dünyasının bir diğer rekor beklentisi Yelena Isınbayeva olacak.

Daha önce Londra'da 5 metreyi geçen ilk bayan atlet olan Isınbayeva bu yıl katıldığı yarışlarda kötü hava koşullarının da etkisiyle kendisinden beklenen iyi dereceleri yapamadı. Rus atlet son olarak Pekin Olimpiyatlarında rekorunu 5 metre 5 santimetreye çıkarmıştı.

Londra’nın bir diğer rekortmen konuğu ise Dayron Robles. Kübalı atlet halen 12.87 ile 110 metre engelli Dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Robles, bu sene daha 13 saniyenin altına inemedi ama David Payne, Allen Johnson, Antwon Hicks gibi isimlerle beraber sporseverlerin iyi bir yarış izleyeceği kesin.

Atletizm dünyasının en sempatik yıldızlarından biri olan Blanka Vlasic, 800 metre bayanlarda Britanya’nın altın madalya umutları Marilyn Okoro ve Jemma Simpson, Londra'da ilk gün piste çıkacak yıldızlardan bazıları.

Sayfa Yükleniyor...