Cengiz Ünder'e "En Başarılı Genç Yabancı Oyuncu" ödülü

Serie A takımlarından Roma'da forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder, "En Başarılı Genç Yabancı Oyuncu" ödülü aldı.

Cengiz Ünder'e "En Başarılı Genç Yabancı Oyuncu" ödülü

İtalya'nın başkenti 'da İtalya Birinci Ligi (Serie A) sezonunun tamamlanmasının ardından, İtalya Yazarları Derneği Şubesi'nin (USSI Roma) 29. ödül töreni yapıldı.

Törende, sezonda öne çıkan başarılı performansı dolayısıyla milli futbolcu 'e "En Başarılı Genç Yabancı Oyuncu" ödülü takdim edildi.

Ödülü, Cengiz Ünder'e Roma Kulübünün resmi davetlisi olarak Barselona'dan gelen FIFA menajeri Bayram Tutumlu verdi.

"GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAMAYA ÇALIŞIYORUM"

İlk senesinde bu ödülü almasıyla ilgili Cengiz Ünder, "Çok mutluyum. Buraya iyi şeyler yapmaya geldim. Burada daha yapacak çok şeylerim var. Umarım seneye daha da başarılı bir sezon geçiririz." dedi.

Teknik direktörünün kendisine güvendiğini belirten Cengiz, özellikle ikinci devreden sonra kendini daha da iyi göstermeye başladığını ifade etti.

Cengiz Ünder, "Golleri atmaya başlayınca tabii ki herkesin bana olan güveni daha da arttı. Ben de o güveni boşa çıkarmamaya çalıştım." şeklinde konuştu. 

Cengiz Ünder'e "En Başarılı Genç Yabancı Oyuncu" ödülü - 1

TUTUMLU: MANCHESTER CITY DE İSTEDİ AMA...

'in 'ya gelmesinde önemli rol oynayan FIFA menajeri Bayram Tutumlu da, konuklara İstanbul Başakşehir'in kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ'ın selamlarını iletti.

Tutumlu, Cengiz'in İtalya'da kendisini kısa sürede sevdirdiğini ve başarılı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Manchester City, Cengiz'i transfer etmek istiyordu ama aynı zamanda da Cengiz ile ilgileniyordu. Sportif direktör Monchi ile çok eskiye dayanan bir dostluğumuz var. Oyuncunun Roma'da oynamasının daha uygun olacağını düşünerek yapılan girişimler sonrası Cengiz'in Roma'ya transferinin gerçekleşmesini sağladım. Böylece Cengiz efsanesi doğdu. Bugün gelinen durum ortadadır. Onunla eski kulübü Başakşehir başta olmak üzere bütün Türkiye gurur duyuyor ve dilerim bu başarılı yükselişini uzun yıllar sürdürür."

Törende ayrıca, Roma'nın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale yükselmesine katkı sağlayan teknik direktör Eusebio Di Francesco ve sportif direktör Monchi de ödüle layık görüldü.

Sayfa Yükleniyor...