Crouch Tottenham'a doğru

Portsmouth, Tottenham'ın golcü Peter Crouch için yaptığı 10 milyon sterlinlik teklifi kabul etti.

Crouch Tottenham'a doğru

Bu sezon Türkiye'de olduğu gibi Avrupa'da da transfer sezonu hareketli geçiyor. İngiltere'de de ilgi çekici transfer yaşanıyor. Geçen sezon Premier Lig’de yaptığı çarpıcı transferlerle dikkatleri üzerine çeken Tottenham Hotspur transferdeki başarısını lige yansıtmakta zorlanmıştı. Londra kulübü yeni sezon öncesi kadrosunu takviye etmeyi sürdürüyor. Menajer Harry Redknapp, Portsmouth'dan eski öğrencisi Peter Crouch'u kadrosuna katmaya çok yaklaştı.

Portsmouth, Tottenham'ın golcü futbolcu için yaptığı 10 milyon sterlinlik teklifi kabul etti. Portsmouth Menajeri Paul Hart, “Mevcut finansal şartlar altında gelen teklifi değerlendirmemiz kaçınılmazdı” dedi.

Arap iş adamı Süleyman Al Fahim'in geçen hafta kulübü satın alması Portsmouth'un bundan sonra, satmaktan çok futbolcu alacağı şeklinde yorumlanmıştı. Menajer Hart bu konuya da açıklık getirdi; "Bu transfere çok para harcayacağız anlamına gelmez. Geçmiş dönemden daha da mütevazi davranacağımızı göreceksiniz" dedi.

Peter Crouch'un Tottenham’la 5 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

Tottenham'ın alt yapısından yetiştikten sonra ilk profesyonel sözleşmesini de Londra kulübüyle imzalayan 28 yaşındaki futbolcu, daha sonra Queens Park Rangers, Portsmouth, Aston Villa, Southampton ve Liverpool formaları giymişti.

Sayfa Yükleniyor...