G.Saray'ın panzeri Klose

Bülent Tulun ve Ümit Davala ikilisi Alman Milli Takımı’nın golcüsü Miroslav Klose ile prensipte anlaşmaya vardı.

G.Saray'ın panzeri Klose

Bülent Tulun ve Ümit Davala Münih’te Klose’nin menajeri Alex Schutt ile saatler süren bir maratonun ardından prensipte el sıkıştılar. Sarı kırmızılılar için yılın transferi gerçekten kolay olmadı. Tulun yıllık 2.750 milyon Euro‘luk teklifi sundu. Ancak Schutt ‘Hayır’ dedi.

Valencia ve Lazio’nun tekliflerini öne sürerek yıllık 4 milyon Euro talep ediyordu. Bu rakama çıkmayı kabul etmeyeceklerini belirten ikili ise son olarak 2.750 milyon peşin, maç başına toplamda 650 bin Euro’yu geçmeyecek ve total olarak yıllık 3.4 milyon Euro teklif ettiler. Schutt da bu öneriye elini uzattı. Bunun üzerine Klose eski takım arkadaşı Hamit Altıntop’a G.Saray’ı sordu. Hamit’ten, “Gönül rahatlığıyla G.Saray’ya gidebilirsin” cevabını alınca da rahatladı.

Vatan gazetesinin haberine göre; Klose son bir kez ailesiyle görüşecek ve büyük olasılıkla bugün imzayı atıp Aslan olacak. G.Saray’ın da 24 saat içinde yılın transferini açıklaması bekleniyor. Bu arada kaleci Muslera da bitti.

Yöneticiler bugün İtalya’ya gidip resmi imzayı atacaklar.

‘DÜŞMAN’ AÇILIMI
Başkan Ünal Aysal, G.Saray Dergisi’ndeki ‘G.Saray’ın düşmanı G.Saraylılar’ sözleriyle ilgili bir basın açıklaması yaptı:

“G.Saray gerektiğinde kendisini eleştirmekten, öz eleştiriden korkmayacak, kaçınmayacak. Türkiye’de statlarımız gereksiz ve anlamsız bir agresivite içine girebiliyor. Kaç kulübün kaç defa sahası kapandı? Bu agresifliğin cezasını kulüplerimiz ödüyor. Ben G.Saray’ın başkanıyım ve kulübüme zarar veren davranışlara izin vermem. Seyirci de kalmam.”

TAFFAREL G.SARAY’DA
43. kez göreve gelmesiyle eski öğrencilerinden Hasan Şaş ile Ümit Davala’yı kulübe geri kazandıran Fatih Terim, UEFA Kupası’nın kazanıldığı 2000 yılının kadrosundan Taffarel’i de yardımcılarından biri yaptı.

BAŞKAN AYSAL’IN İLK ‘DİVAN’I
G.Saray’ın haziran ayı olağan divan kurulu toplantısı bugün yapılacak. Saat 13.30’da G.Saray Adası’nda gerçekleştirilecek zirveye ilk kez başkan olarak katılacak olan Ünal Aysal’ın kulübün mevcut durumu ve gelecek dönemle ilgili yol haritasına ait tespitler yapacağı, açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...