Hamilton'ı şaşırttılar

Formula 1 sezonunun ilk yarışını Ferrari pilotu Fernando Alonso kazandı. Ancak Lewis Hamilton'a bakılırsa, pistin en hızlı araçları Red Bull takımında. McLaren'ın İngiliz pilotu, Red Bull'un ‘tuhaf bir biçimde tüm rakiplerinden hızlı’ olduğunu söyledi.

Hamilton'ı şaşırttılar

Red Bull’un pilotları, sezonun ilk durağı Bahreyn'de podyuma çıkamadı. Pole poziyonu sahibi Sebastian Vettel dördüncü olurken, Mark Webber ise sekizinci sırada kaldı. Buna karşın Red Bull, eski şampiyon Lewis Hamilton'ı etkilemeyi başarmış gibi görünüyor.

McLaren otomobiliyle yarışı üçüncü sırada bitiren Hamilton'a göre, Red Bull pilotları büyük bir avantaja sahip. İngiliz pilot, “Red Bull otomobilleri tuhaf bir biçimde diğer tüm araçlardan daha hızlı. Bu çılgınca bir durum” diye konuştu.

Bununla birlikte Hamilton, bu pazar yapılacak sezonun ikinci yarışından umutlu. 2008 Dünya Şampiyonu, Avustralya'nın Melbourne kentindeki cadde pistinin, Bahreyn'deki piste kıyasla, McLaren otomobillerine daha uygun olduğunu söyledi.

Hamilton, Avustralya Grand Prix'sinde 2 yıl önce galip gelmiş, geçen yıl ise yarış yetkililerini yanlış yönlendirdiği gerekçesiyle diskalifiye edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...