Hido güldü Memo üzüldü

Altı maçla devam eden NBA'de Raptors'ın Pacers'ı avladığı gecede, Türkoğlu üzerine düşeni yaptı. Okur'un performansı ise Jazz'ın Thunder'a boyun eğmesine engel olmadı.

Hido güldü Memo üzüldü

NBA'e 6 maçla devam edilirken, Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Toronto Raptors ve Mehmet Okur'un formasını giydiği Utah Jazz da galibiyet için sahadaydı. Raptors, sahasında oynadığı maçta Indiana Pacers'ı 11 sayı farkla geçerken Hido, çift haneli sayılara çıkarak elde edilen galibiyette önemli bir rol oynadı. Jazz'ın ise sahasında Oklahama City Thunder'a 10 sayı farkla boyun eğdiği gecede 13 sayı üreten Okur'un çabası yeterli olmadı.

HİDO'DAN 14 SAYI
Air Canada Center'da oynanan ve 17 bin 136 taraftarın izlediği maçta Raptors'ın, Pacers karşıssında elde ettiği zaferde maça yedekler arasından giren ve 30 dakika süre alan Jarrett Jack'in performansı önemli bir rol oynadı. Jack, eski takımı karşısında 7'de 7 isabetle oynarken 6 da asist yaptı ve kaydettiği 18 sayıyla 123-112'lik zaferin mimarlarından oldu. Jack'in bu performansına Jose Calderon, 21 sayı, 7 asistle destek verdi. Milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu da 33 dakika süre aldığı maçı 14 sayı, 7 asist, 4 ribaundla tamamlayarak üzerine düşeni yaptı. Raptors'ın önemli silahlarından Chris Bosh'un 19'da 5'lik kötü bir şut ortalamasına rağmen 16 sayı üretmesi ve Raptors'da 7 basketbolcunun çift haneli sayılara ulaşması Kanada ekibinin günü önemli bir zaferle tamamlamasını sağladı.
Pacers'da 6 isim çift haneli sayılara imza atarken, Danny Granger 36 sayı, 9 ribaund ile maçın en skorer ismi oldu. TJ Ford'un 16 sayı kaydettiği maçta, Troy Murphy ile Brandon Rush, 11'er sayıyla maçı tamamladı.

THUNDER, JAZZ YAPTI
Salt Lake City'deki EnergySolutions Arena'da oynanan ve 17 bin 937 taraftarın takip ettiği maçta, Thunder, Jazz'ı 104-94 ile geçerken Kevin Durant, 28 sayı, 8 asist ve 5 ribaundla galibiyetin önemli mimarlarından oldu. Thunder'ın 10 sayı farkla sonuca gittiği gecede 19 sayı, 6 ribaundla oynayan Jeff Green ile 17 sayı üreten Russel Westbrook takımlarının galibiyetine önemli bir destek verdi. Thunder'da maça sonradan giren James Harden, elde ettikleri galibiyete 10 sayılık bir katkı yapmayı başardı.

OKUR'UN 13 SAYISI YETMEDİ
Mehmet Okur'lu Jazz'ın, sahasında mağlup olmaktan kurtulamadığı akşamda Okur, 28 dakika süre aldığı maçta 13 sayı, 6 ribaundla oynadı. Boozer'ın 26 sayıyla takımının en skorer ismi olması mağlubiyete engel olmazken, maça sonradan giren Paul Millsap 19 sayı, 7 ribaundla oynadı. Jazz'da ilk 5'ten sadece 3 isim çift haneli sayılara ulaşırken Deron Williams 38 dakikayı 10 sayı, 9 assitle tamamladı. Bu arada Jazz'dan Ronnie Brewer, 35 dakika süre aldığı gecede 5 sayıda kaldı.

NETS'DEN PEŞ PEŞE 14. MAĞLUBİYET
NBA'de gecenin diğer maçlarında, Washington Wizards, Philadelphia 76ers'ı 108-107 ile 1 sayı farkla geçerken Golden State Warriors da Dallas Mavericks'i 111-103 devirmeyi başardı. Nets'in kötü performansını devam ettirdiği NBA'de Denver Nuggets, zor günler geçiren rakibini 101-87 ile devirdi ve bu sezon hiç galibiyeti bulunmayan Nets, peş peşe 14. mağlubiyetini aldı.
Gecenin son maçında ise Los Angeles Lakers, New York Knicks'i 10 sayı farkla 100-90 yendi ve Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant, kaydettiği 34 sayıyla bu zaferde başrolü oynadı.

NBA'de ayın maç programı ve toplu sonuçlar...

Sayfa Yükleniyor...