Karaman: Dinlendiriliyorlar

Trabzonspor'dan Broos'un görevden ayrılmasının ardından takımı çalıştırmaya başlayan Sportif Direktör Ünal Karaman, Sylva, Egemen, Gökhan, Song ve Engin hakkında konuştu.

Trabzonspor'da, teknik direktör Hugo Broos'un görevden alınmasının ardından, takımı çalıştırmaya başlayan sportif direktör Ünal Karaman, bordo-mavili takımda kadro dışı kalmış bir oyuncu
olmadığını söyledi.

Karaman, bordo-mavili takımın antrenmanında yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un zor bir süreçten geçtiğini, ancak bordo-mavili oyuncuların profesyonelliğin gereğini yaptıklarını belirterek, ''Elbette ki yaşanan olaylardan etkilenmemeleri söz konusu değil, ama biz el birliği ile bunu aşma gayreti içindeyiz. Bugünkü idmanda kısmen biraz daha rahatladılar. İnşallah sevenlerin desteği ile Eskişehirspor maçına kadar bu zorluğu aşacağız. Oyuncularımıza o konuda tarafımızdan sonsuz destek var. Eğer sizler, Trabzonspor'u sevenler de aynı desteği ve ilgiyi gösterirse bu süreci daha kolay atlatırız'' dedi.

Karaman, bir gazetecinin kadro dışı kalan Sylva, Egemen, Gökhan, Song ve Engin'in diğer oyuncularla aynı sahada antrenman yapmalarına ilişkin sorduğu bir soruya, ''Şunu düzeltelim bizde kadro dışı kalmış oyuncu yok. Kulüp olarak açıklamamızda da dikkat ederseniz 'kadro dışı' diye bir ifade söz konusu değil. Belli süre dinlendireceğimiz dediğimiz arkadaşlarımız söz konusu. Evet kenarda çalışacaklar. Şu anda öyle uygun görüyoruz. İnşallah en kısa sürede de onları aramıza katmaya gayret edeceğiz'' yanıtını verdi.

Karaman, kulüp başkanı Sadri Şener'in bu oyuncuların kadro dışı bırakıldığını açıkladığının hatırlatması üzerine de şunları söyledi:
''Başkanın kendine dair bir açıklaması vardı. O açıklamaya da saygı duyuyoruz, ama biz oyuncularımızla konuştuk, değerli başkanın görüş ve fikirlerini aldık, yönetim kurulu ile de bazı şeyleri paylaşıyoruz. Biz ilk gün ne demişsek aynı yerdeyiz. Bu oyuncular Trabzonspor formasını giydikleri dönem içerisinde bizim oyuncularımızdır. Eğer Trabzonspor'u temsilde çok ciddi hata yapacak olurlarsa, bir dakika aramızda durmaları söz konusu değil. Trabzonspor, bu konuda gereğini yapar.''

Daha önce ''mevcut bulunduğumuz durumda bazı arkadaşlardan ekstra görev isteriz'' dediğini dile getiren Karaman, ''Benim futbolculuk dönemimde de aynıydı. Ünal'ın tek başına futbol oynaması bir şey ifade etmezdi. Takım adına da bir şeyler yapması gerekiyordu. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar da benzer özellik taşıyan arkadaşlarımız. Dolayısıyla tek başına Egemen, Song'un kendi performansları değil, arkadaşları adına katacakları önemliydi. O konuda beklentilerimizde biraz sıkıntı, biraz hayal kırıklığı yaşadığımız için öyle süreci işlettik. Ama bizim ağzımızdan veya kulüp açıklamasında asla kadro dışı diye bir olay söz konusu değil. Belli süre dinlenecekler. Hafta sonu takımda yer almayacaklar. Ama en kısa süre içinde kadromuza katmaya gayret göstereceğiz'' diye konuştu.

Karaman, bir gazetecinin Rigobert Song'un alacakları konusunu gündeme getirmesine ilişkin bir sorusu üzerine, ''Eğer Song, profesyonel imza atmışsa o sözleşmenin takibi içinde olmasını doğal karşılamamız gerekebilir bir empati yaptığımızda. Şu anda bulunduğumuz durum içinde Trabzonspor değerleri her şeyin üzerinde olmalı. Biz de bu beklenti içerisinde olduğumuz için bu gayreti gösteriyoruz. Yoksa hiç kimsenin kalkıp Don Kişotluğa soyunduğu yok. Eğer biz bir özveri içinde olacaksak benzer arkadaşlardan da Trabzonspor'a hizmet adına burada bulunduğumuz için aynı özveriyi beklememiz lazım. Bazen bazılarının profesyonelliği ön planda olmuş olabilir. Bu isteğini de bizim dikkate almamız gerekiyor, kayıtsız elbette kalmayacağız. Onu en kısa sürede bizim ruhumuz, bizim düşüncemize çekmeye gayret edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Karaman, eksik oyuncular nedeniyle kadro kurmakta zorluk çektiklerini kaydederek, ''Ama sonuçta Eskişehirspor maçına bir 11 çıkaracağız ve o 11 inşallah bizi sonuca götürecek'' dedi.

Karaman, kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve kulüp genel sekteri Hasan Yener'in, Şenol Güneş ile görüşmek için Güney Kore'ye gitmelerine ilişkin olarak ise ''Biz onu konuştuk. Ortak kararımızdı'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...