Sağlam: Çok önemli bir galibiyet

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Denizlispor maçını 2-1 kazanarak, kendileri için çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Sağlam: Çok önemli bir galibiyet

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2-1 kazandıkları Denizlispor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sağlam, çok enteresan bir maç olduğunu, bir tarafta zirve mücadelesi veren diğer tarafta ise can derdinde, kümede düşme-kalma savaşında olan iki takımın canla başla mücadelesinin yaşandığını belirtti.

Maç sonrası farklı duygular yaşadığını, 3 puana sevinemeden, yenilgiye üzülen Denizlisporlu futbolcuları teselli ettiğini ifade eden Sağlam, ''Denizlispor takımı çok arzulu mücadele etti. Denizlispor taraftarları, geçen haftaki Beşiktaş yenilgisinin ardından futbolcuları bağrına basmışlardı. Bana göre taraftarlar bu futbolcuları yine bağırlarına bassınlar. Bana göre çok iyi bir futbolcu gurubu'' dedi.

Sağlam, kazanmak için sahada çok çabaladıklarını vurgulayarak, ''Bizim için Denizlispor maçında puan farkını Galatasaray ile 5, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile 6'ya çıkaracak çok önemli 3 puan vardı. İyi mücadele ettik. Özellikle ilk yarıda rakip üzerinde baskı kurduk. İlk yarıda golü bulduk. İkinci golü erken bulabilsek durum farklı olabilirdi. Denizlispor dengeyi kurmak

için çok çabaladı. Bizim için çok önemli bir galibiyet aldık. Galibiyet sevincini soyunma odasında bırakıp 3 gün sonra yapacağımız İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını düşünmeye başladık. Önümüzde 7 final maçımız var. Bu maçları tek tek değerlendireceğiz. Önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçını kazanarak, rakiplerimizle olan puan farkını en azından korumaya çalışacağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Futbolculara destek olan, heyecanlarıyla coşkularıyla bizi ateşleyen, tribünlerde müthiş bir ambiyans oluşturan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

''5 puanlık fark futbolcular üzerinde rehavet yaratır mı?'' sorusuna Sağlam, ''Hayır yaratmaz. Eğer işi ciddiye almazsak 2 haftada puan farkı yok olur, hatta geriye düşebiliriz. Biz olaya ciddi bakmaya devam edeceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçına puan farkı yokmuş gibi çıkacağız'' yanıtını verdi.

DENİZLİSPOR CEPHESİ
Denizlispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu ise ilk yarı kötü oynadıklarını, ikinci yarıda ise oyunun hakimi olduklarını ifade etti.

Maç öncesi ilk yarıda Bursaspor'u durdurup, fizik güçlerine güvenerek ikinci yarıda daha atak oynamayı planladıklarını belirten Kutlu, ''İlk yarıda Bursaspor üstün oynadı, ancak pozisyon vermedik. Sadece duran toplardan ve karambolden pozisyon ürettiler. Kişisel hatalardan ilk yarıda gol yedik. İkinci yarıda 2-0 yenik duruma düşmemize rağmen toparlandık. Oynadığımız futbolun karşılığında puan almalıydık. Bana göre kaleci Ivankov'un 88. dakikada Koffi'ye yaptığı hareket bana göre yüzde yüz penaltıydı. Sonuçta maç böyle bitti. Şimdi Kasımpaşaspor maçını düşünmeye başladık. Bursaspor'a başarılar diliyorum. Bursaspor'un şampiyon olmasını çok istiyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...