Sanchez umutlu

Kalp sorunu olduğu anlaşılınca, ocak ayından bu yana tüm fiziksel aktiviteler yasaklanan Sevilla'nın savunma oyuncusu Sergio Sanchez, riskli bir kalp ameliyatına hazırlanıyor. Sanchez, ameliyat sonra kariyerine kaldığı yerden devam etmek amacında.

Sanchez umutlu

Sevilla'nın savunma oyuncusu Sergio Sanchez, kariyerini kurtarmak için operasyon geçirmeye hazırlanıyor. Kalp rahatsızlığı olduğu anlaşılınca, Sevilla yönetimi tarafından futbol oynaması yasaklanan Sanchez, Almanya'da bıçak altına yatacak.

Kalp ameliyatının riskli olduğunu konusunda doktoru tarafından uyarıldığını belirten 23 yaşındaki sol bek, “Doktorum, kazanacaklarımın yanında riskin daha az olduğunu vurguladı. Bu operasyonun ardından kariyerime devam edebileceğim konusunda çok umutluyum” diye konuştu.

‘Ani ölüm sendorumu’ olarak bilinen kalp sorunları, Kamerunlu Marc Vivien Foe'nin, 2003 yılında konfederasyon kupası yarı final maçında yaşamını yitirmesiyle gündeme gelmişti. 2007 yılında, Sevilla orta saha oyuncusu Antonio Puerta, sahada kalp krizi geçirdikten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Geçen yıl ise Espanyol kaptanı Daniel Jarque, antrenman sonrası otel odasında kalbine yenik düşmüştü.

Sayfa Yükleniyor...