‘Sokaktan adamlar aldık’

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu tarihin en iyi kadrosunu kurduklarını ancak hala başarılı olamadıklarını söyledi. Hacıosmanoğlu kendisini eleştirenlere de yanıt verdi.

‘En iyi kadroyu kurduk’

Taka gazetesine açıklamalar yapan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor tarihinin en iyi kadrosunu kurduk. Ama hala olmadı. Olması için çalışıyorum. Bu kadro bugün zirvede olmalı. Oyuncularımıza bir lira borcu yok. Benim yaptıklarımı bugüne kadar kimse yapamadı. Bu kadroya saygı duyulmasını istiyorum. Sadece yaşlı olarak Cardozo’yu aldık. Hocamızla her şeyi konuşuyoruz. Antep maçında 4 pozisyon var dördü de gol. Rakip tek müdahalesiz gelip gol attı. Eğer Antep ve Akhisar maçlarında 3’er puan alsaydık yine şampiyonluğun en büyük adayı bizdik’ dedi.

‘Bosıngwa'dan öğrenin’

Hacıosmanoğlu Mustafa Yumlu'nun kadro dışı kalmasına da değinirken, "Takımda Bosingwa’nın en çok sevdiği oyuncu Mustafa Yumlu’ydu. Bosingwa iki maçta sahaya kaptan çıktı ve çok iyi oynadı. Aynen devam edelim istedik. Mustafa buna saygı duymadı. Mustafa ondan futbol öğrenmeli ve bugüne kadar da Bosingwa ona futbol öğretti. Ben kaptan çıkmadım diye oynamıyorum anlayışını asla kabul etmem" diye konuştu.

Kafkas ve Akçay'ı kim gönderdi?

Tolunay Kafkas ile Mustafa Akçay'ın gidişine de açıklık getiren Hacıosmanoğlu “Tolunay Kafkas’ı ben göndermedim. Tercihim Mustafa Akçay idi. Bunu da 3 ay önce açıkladım. Akçay’ı ben mi gönderdim? Devre bittiğinde istifa etti kabul etmedik. Sonra 2 hafta sonra bizi ortada bıraktı. Ben kimseyi göndermedim” ifadelerini kullandı.

‘Karşılığını almadan gitmem’

Kendisini eleştirinlere de yanıt veren Hacıosmanoğlu, “ Bu mücadelemin karşılığını alacağım, benim kalbim temiz. 24 saat bu kulüp için çalışıyorum, bunun karşılığını almadan gitmem. Yönetime sokaktan adamlar aldık, hata yapmışız. Konuşanlar gelsinler benimle halkın içiresinde gezsinler. Ben bu düzenin başkanı olursam Allah bana nasip etmesin dedim, bu düzeni değiştireceksem bana nasip etsin diye dua ettim” çağrıda bulundu.

‘İyi oynarsan stat dolar’

Seyircilerin maçlara ilgi göstermemesiyle ilgili olarak ise İbrahim Hacıosmanoğlu “Sadece Avni Aker değil diğer bütün statlarda seyirci yok. Arena’ya Olimpiyata bakın. Takım futbol oynarsa stat dolar. Passolig hikaye. Geçen yıl F. Bahçe maçında 22 bin seyirci vardı 300 bin TL hasılat yaptık. Bu sene 12 bin seyirci vardı 600 bin TL hasılat elde ettik. Takım takır takır oynarsa stat dolar. Her şey sahaya bakıyor” açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...