Toplantının perde arkası

Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor ile anlaşmayla sonuçlanan sürecin perde arkası.

Toplantının perde arkası

Galatasaray'da teknik direktörlük konusunda sıcak gelişmeler yaşandı. Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink ile yolları ayıran sarı kırmızılılar, takımın başına Igor Tudor'u getiriyor. Galatasaray yönetimi, TT Arena'da yaptığı toplantılarda son kararı verdi.

TT Arena'da önce Sportif A:Ş toplantısı yapıldı. Saat 14.00'te başlayan toplantıda başkan Dursun Özbek, Riekerink ile yola devam etmeyeceklerini belirtti. Özbek, Hollandalı teknik adamın takımın başında kalması halinde şampiyonluk yolunda sıkıntı yaşanabileceğini söyledi. Galatasaraylı yöneticiler de başkanın görüşüne katıldı. Riekerink'in sezon boyunca gerek oyuncu değişikliklerinde gerekse takımı motive etme anlamında sorun yaşadığının konuşulduğu toplantıda Kayserispor maçının son nokta olduğu vurgulandı.

MANCİNİ DE GÜNDEME GELDİ

Sportif A.Ş toplantısı sonrası Galatasaray yönetimi, 16.00'da yönetim kurulu toplantısına geçti. Bu sırada yeni teknik adam arayışlarında flaş bir isim ortaya atıldı. Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini, yönetimin gündemine geldi. Ancak İtalyan teknik adama ulaşmaya çalışan sarı kırmızılılar, yanıt alamadı. Yerli teknik direktörler konusunda ise uygun bir isim bulunamadı. Bazı yöneticiler Hasan Şaş, Raşit Çetiner ve Bülent Korkmaz isimlerini öne sürse de başkan Dursun Özbek tarafından kabul edilmedi.

Toplantıda başkan Dursun Özbek, en doğru ismin Kardemir Karabükspor ile başarılı bir sezon geçiren Igor Tudor olduğunu ifade etti. Hırvat teknik adamın menajeriyle İstanbul'da bir araya gelindi. Tudor'un da Galatasaray'a gelmeye sıcak bakmasıyla 1.5 yıllık prensip anlaşmasına varıldı.

AKŞAM İDMANINA ÇIKARMAYI AMAÇLIYORLAR

Galatasaray yönetimi, Tudor'un yardımcılığı için Emre Aşık ismi üzerinde uzlaştı. Hırvat teknik adam ile yapılacak görüşmede kendisine yardımcı antrenör isteyip istemediği sorulacak. Sarı kırmızılı kulüpte yardımcı antrenörlük görevine devam eden Ayhan Akman'ın yanına Emre Aşık'ın getirilip getirilmeyeceği bu görüşme sonrası netlik kazanacak.

Bu arada Galatasaray'ın sabah 11.00'de yapacağı antrenman akşam 17.00'ye alındı. Galatasaray yönetimi gün içinde teknik direktör konusunu netleştirip antrenmanda takımın başına Igor Tudor’u çıkarmayı amaçlıyor.

  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Spor
  • Dursun Özbek
  • Galatasaray

Sayfa Yükleniyor...