Wenger'den medyaya tehdit

Arsene Wenger, Chelsea forması giyen Ballack'ın Arsenal hakkında söylediklerine yanıt verirken, tartışmayı farklı bir boyuta taşıdı. Fransız çalıştırıcı, medyayı sürekli olarak sözlerini bağlamından koparmakla suçladı.

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Chelsea maçından sonra gündeme gelen tartışmadan kurtulamadı. Fransız teknik adam, 2-0 yenilen takımını hep aynı biçimde oynamakla suçlayan Chelseali Michael Ballack'a doğrudan yanıt vermedi. Bunun yerine medyanın sözlerini bağlamından kopardığını öne sürdü.

Wenger, maçtan sonra Chelsea'ye pekçok iltifatta bulunduğunu hatırlattı ve basın mensuplarına, “Her seferinde, maç sonrası basın toplantısında söylediğim tek kelimeyi cımbızla çekip, bir çeşit soruşturmaya çevirmenizi tamamıyla adaletsiz buluyorum” diye seslendi.

Ünlü çalıştırıcı, “İsterseniz basın toplantısında hiç konuşmayabilirim. Bu konuda hiç endişeniz olmasın” sözleriyle ise medyaya küçük bir tehdit savurdu.

İngiltere'deki futbol ortamı hakkında da imalı konuşan Wenger, “Ballack'ın sözleri konusuna gelince, İngiltere'de galip gelen takımların her istediğini söyleyebileceğini biliyorum. Bunu öğrenmeme yetecek kadar uzun süredir burada yaşıyorum. Haklılar” dedi.

60 yaşındaki teknik adam, ayrıca kendi yöntemlerinden vazgeçmeyeceğini vurguladı. Wenger, “Kazandığınız zaman olağanüsü bulunan nitelikleriniz, kaybettiğinizde sorgulanır. Kendi yöntemlerimize, oyun tarzımıza güvenmeliyiz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...