Yazıcı: Olayların başlangıç noktası İstanbul

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmada yaşananlar ve Beşiktaş taraftarının tutumu olayların başlangıcı oldu'' dedi.

Anadolu Ajansı 07.05.2011 - 21:32

Yazıcı: Olayların başlangıç noktası İstanbul

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa Valisi Şahabettin Harput'un iki takım taraftarları arasındaki husumetin sona ermesi için böyle bir karar aldığını anımsattı. Yazıcı, şöyle konuştu:


''Tabii ki, kendisi olayların buralara geleceğini tahmin etmemiştir. Burada Beşiktaş Kulübü'ne veya taraftarlarına yapılan herhangi bir müdahale yoktur. Olaylar, Bursaspor taraftarının, Beşiktaş taraftarının maça gelmemesini istemesi nedeniyle yaşanmıştır. Yaşanan olaylar tamamen emniyet güçleriyle Bursaspor taraftarları arasında geçmiştir. Yol emniyetinin alınmaması nedeniyle yaşanmıştır.''

Bir gazetecinin, ''Futbol Federasyonu üyelerinden birinin canlı yayında maçın iptal olduğunu ve maçla ilgili kararı Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun vereceğini söylediğini'' hatırlatması üzerine Yazıcı, şöyle konuştu:

''Bu karar kesinlikle yanlış bir karardır. Olayların hiçbir şekilde Beşiktaş Kulübü ve taraftarlarıyla alakası yoktur. Bu karşılaşma oynatılmalıdır, ancak Beşiktaş taraftarının gelmeyeceği bir şekilde yapılmalıdır. Ancak bugünden sonra iki takım taraftarlarının birbirlerinin deplasmanına gitme ihtilali de çok zor görünüyor. Beşiktaş taraftarı buraya gelseydi belki daha da istenmeyen olaylar yaşanabilirdi. Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmada yaşananlar ve Beşiktaş taraftarının tutumu olayların başlangıcı oldu. Hepimiz çok üzgünüz, ancak yaşananlar Bursaspor Kulübü'ne mal edilemez.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...