Samsung'un bu yıl piyasaya süreceği iki yeni modeliyle ilgili ilk bilgiler, şirkete yakın bir kaynaktan sağlandı.

Mashable'da yer alan habere göre, Samsung Galaxy S6 ve Samsung Edge S6 modellerinde kullanılmayan "su geçirmez özelliği", daha önce S5 serisinde olduğu gibi tekrar kullanıcıya sunulacak. Cihazlar, IP67 toz ve su geçirmezlik sertifikasına sahip olacak.

İki cihazda da dış görünüm olarak büyük oranda S6 serisinin tasarımına sadık kalındı. Galaxy S7 modeli yine 5.1 inçlik ekrana sahip olurken, daha önce 5.7 inç olacağı iddia edilen Edge modelinin de yine 5.5 inçlik ekranla satışa sunulacağı bilgisi sızdı.

Samsung kullanıcılarının daha önce sıkça şikayetçi olduğu "değiştirilemez batarya", S7 serisinde de şikayet alacak gibi görünüyor. Ancak buna rağmen Galaxy S7'nin bataryası 2550mAh yerine 3000, Edge S7'nin bataryası ise 2600mAh yerine 3600mAh kapasitesiyle kullanıcıları memnun edebilir.

S6'da kullanılan 16 megapiksel f/1.9 kamera ise yerini 12 megapiksellik, f/1.7 diyafram açıklığına sahip bir kameraya bırakıyor. Megapikseldeki düşüşe rağmen diyafram açıklığındaki geliştirmeye bağlı olarak S7 özellikle düşük ışıklarda daha iyi sonuçlar elde etmeyi sağlayacak. Ön kısımda ise yine 5 megapiksellik bir kamera yer alacak.

2016 Mart ayında piyasa sürülmesi beklenen S7'nin siyah, beyaz ve altın renkleriyle raflardaki yerini alması bekleniyor.