10 yeni film vizyonda

32. İstanbul Film Festivali'nin açılış filmi olan Pedro Almodovar imzalı 'Aklımı Oynatacağım' ile birlikte 9 yeni film vizyonda.

03.05.2013 - 06:04

10 yeni film vizyonda

Bu hafta sinemalarda 2'si yerli, 9 film vizyona girecek.


AKLIMI OYNATACAĞIM
Pedro Almodovar'ın 32. İstanbul Film Festivali'nin açılışında gösterilen son filmi Aklımı Oynatacağım’da Penelope Cruz, Antonio Banderas, Paz Vega, Lola Duenas ve Javier Camara rol alıyor.

Senaryosunu da Pedro Almodovar'ın yazdığı filmin konusu ise şöyle:

Meksika'ya doğru yola çıkmış olan bir yolcu uçağının iniş takımları açılmamaktadır. Uçak acil iniş yapmak üzere kalktığı havalimanına geri döner, ancak depodaki fazla yakıtı yakmak için birkaç saat boyunca İspanya üzerinde daireler çizmeye başlar. Uçuş ekibi durumu yolculardan saklamaya çalışsa da, çok geçmeden Business Class'ta oturan yolcular durumu fark eder. Kabin görevlileri uçakta oluşan paniği engellemek için yolcuları sarhoş edip uyutmaya çalışırlar. Uçak içinde giderek artan heyecan, alkol ve adrenalinin de etkisiyle, ekip ve yolcular arasında izleyicileri kahkahalara boğacak beklenmedik olaylar filizlenir.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BAHAR TATİLİ
Faith, Brit, Candy ve Cotty müthiş bir bahar tatili geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Fakat sıradan genç kızlardan farkları, uçuk planlarıdır. Fakat biriktirdikleri paralar yola ancak yetince, çareyi ciddi bir soygun yapmakta bulurlar ve de başarırlar! Şimdi ellerinde tatil boyu deli gibi eğlenecekleri kadar çok paraları vardır. "Her genç" gibi bahar tatilinde partinin ve kokainin dozunu kaçırınca kendilerini kodeste bulurlar. Tam kurtulamayacaklarını düşünürken, Alien adında bir adam çıka gelir ve bu kızların kefaletini ödeyip, serbest kalmalarını sağlar. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçirmektedir ve uyuşturucu işinden yüklü miktarda para kazanmıştır. Brit, Candy ve Cotty bu vahşi hayata adapte olmakta pek de sorun çekmeyeceklerdir...

Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco'nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

KOD ADI: OLYMPUS
Başrollerinde Gerard Butler, Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman gibi önemli yıldızların yer aldığı aksiyon sahneleriyle dikkat çeken film, Beyaz Saray'a düzenelenen saldırıyı merkez alıyor.

Mike Banning, Amerika Birleşik Devletleri''ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajandır. Bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda trajik bir kaza meydana gelir. Banning''in tek bir simi kurtarma şansı vardır, o da tercihini eşini feda ederek Başkan''dan yana kullanır. Olay sonrası büroda herkes doğru yaptığını söyleyerek Mike''ı desteklese de saha görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Fakat ABD''yi hiç hesapta olmayan büyük bir saldırı beklemektedir. İçeriden köstebeklerin yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray büyük bir saldırıya ve ihanete uğrar. Başkan teröristlerce esir alınmıştır ve Pentagon''un eli kolu bağlıdır. Bu olağanüstü koşullar altında tek çareleri Mike''ın cesur ve kahramanca giriştiği kurtarma operasyonuna bağlıdır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BERNİE'NİN SUÇU NE?
Teksas'ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede, kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie'yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent'e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie'yi öldürür...

Yönetmenliğini Richard Linklater'ın üstlendiği komedi filminin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey'i paylaşıyor.

KİMLİK HIRSIZI
"Kimlik Hırsızı" da haftanın vizyonda olacak yabancı yapımları arasında. 2013 Amerikan yapımı olan komedi türündeki filmin yönetmeni Seth Gordon. Amanda Peet, Jason Bateman, John Cho, Jon Favreau, Melissa Mccarthy'nin oynadığı filmin senaristliğini Craig Mazin yaptı.

Yapımcısı Jason Bateman olan filmin konusu ise şöyle:

"Ünlü yıldızların yer adığı komedi filmi Kimlik Hırsızı'nda başrollerde Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminden Jason Bateman ile Bridesmaids filminden Melissa McCarthy oynuyor. Adam, kimliği çalındıktan sonra kötü kredi notunu düzeltmeye çalışırken ne kadar çileden çıkabileceğini gösterir. Sınırsız para, perakende kraliçesi Diana (McCarthy)'nın Miami'nin banliyölerinde hayatını yaşamasına olanak vermiştir. Fakat bu alışveriş çılgınlığına para sağlamak için kullandığı kimlikte bir başkasının adı yazmaktadır ve bu kimlik, Birleşik Devletlerin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine aittir. Kimliğin sahibi olan Sandy Bigelow Patterson'un dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası vardır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BARFİ: AŞKIN DİLE İHTİYACI YOKTUR
Haftanın yabancı yapımlarından "Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur" adlı film, izleyicisiyle buluşacak.

Yönetmenlik koltuğuna Anurag Basu'nun oturduğu filmde, Priyanka Chopra, Ranbir Kapoor, Ileana D'Cruz, Saurabh Shukla ve Ashish Vidyarthi oynuyor. Senaryosunu Anurag Basu ve Sanjeev Dutta yaptığı, 2012 - Hindistan yapımı film, dram, komedi ve romantik türünde. Filmde, "Barfi" adında hem işitme hem de konuşma özürlü bir gencin hayat hikayesi ve başından geçen olaylar anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GİTME BABA
"Gitme Baba" bu hafta vizyona girecek yerli filmler arasında yerini alıyor. Yönetmenliğini Ahmet Sönmez Dram'ın üstlendiği filmde, Şenay Gürler, Vural Çelik, Mustafa Uğurlu, Mesut Akusta ve Gökhan Mete rol alıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Çiğdem Suyolcu'nun yaptığı dram türündeki filmde, 1995'te Kuşadası Belediye Başkanı olan Lütfi Suyolcu'nun, rant kavgası sonrası mafya tarafından öldürülmesi ele alınıyor. Eski belediye başkanının hayatını anlatan film projesini, sinema ve oyunculuk eğitimi alan kızı Çiğdem Suyolcu hayata geçirdi.

GÜNDÖNDÜ
'Ergene İnisiyatifi'nden Nejla Demirci’nin hazırladığı belgesel Gündöndü, Beyoğlu İmam Adnan Sokak'taki Yeşilçam Sinemasında saat 12.00 - 15.00 ve 18.00 seanslarında gösterilecek.

Gündöndü belgeseli, Trakya'daki sanayileşmenin Ergene Nehri'ni nasıl kirlettiğini ve bu kirliliğin bütün bir bölgeyi ne kadar olumsuz etkilediğini Trakyalıların kendi sözleriyle anlatıyor.

SON AYİN BÖLÜM 2
Yönetmenliğini Ed Gass-Donnelly'nin yaptığı "Son Ayin Bölüm 2" adlı filmde, Muse Watson, Ashley Bell, Spencer Treat Clark, David Jensen, Louis Herthum rol alıyor.

Senaryosunu Damien Chazelle'nin yazdığı korku ve gerilim türündeki filmde, dünya çapında 70 milyon dolar hasılat yapan "The Last Exorcism"in devam filmini daha korkutucu bir şekilde izleyiciyle buluşturuyor. İlk filmin kaldığı yerden devam eden ikinci filmde şeytani bir ritüel sırasında bir tarikat aracılığıyla şeytani bir bebek doğuran Nell Sweetzer oradan kaçtıktan sonra üstü başı kir içinde ve korkmuş bir şekilde ormanda bulunması izlenecek.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

EKSİK SAYFALAR
Yerli yapımlar arasında yerini alan "Eksik Sayfalar" bu hafta sinemaseverlerle buluşacak. Gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Ozan Çobanoğlu yaptı.

Oyuncular arasında Hüseyin Avni Danyal, Tolga Güleç, Tuvana Türkay, Soydan Soydaş'ın oynadığı filmin senaristliğini Soydan Soydaş üstlendi.

Filmde sekiz üst düzey yöneticinin dolandırıcılık suçlarıyla yargılanması ve bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini daha önce hiç görmedikleri bir ofiste bulması anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız 

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ


IRON MAN 3
Iron Man 3'te dünyanın en sevdiği milyarder mucit süper kahraman Tony Stark, ya da diğer adıyla “Iron Man”’in beyazperdedeki destansı maceraları devam ediyor.

Iron Man 3, Tony Stark’ı gücü sınırsız olan bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark, özel hayatının düşmanı tarafından yok edildiğini anlayınca bu işin sorumlularını bulmak için yürekleri burkan bir arayışa soyunuyor. Bu yolculuk her anıyla onun cesaretini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark’ın en yakınlarını korumak için tek şansı zekasına ve içgüdülerine güvenerek kendi yetenekleriyle hayatta kalmaktır. Bu yolda savaşırken Stark, kafasını uzun zamandır kurcalayan şu sorunun cevabını bulur: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

“Iron Man 3”ün başrollerini Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

PAS VE KEMİK
Katil balina eğitmeni olan Stephanie ile 5 yaşındaki oğlunu kaybettikten sonra kimsesiz, evsiz ve parasız kalan Ali''nin yolları bir gece kulübünde çıkan kavga sonrası tesadüfen kesişir. Aslında tamamen ayrı dünyaların insanı olan Stephanie ve Ali''ye kader bir oyun daha oynar. ulaşılmaz gibi görünen Stephanie akvaryumdaki bir kaza sonucu kötürüm kalır ve Ali ömrünün geri kalanını Stephanie''nın mutlu olmasına adar.

Craig Davidson''ın kısa hikayesinden uyarlanan, Jacques Audiard''ın yönettiği filmin başrollerini ise Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

ESKİ DOSTLAR
Val, hapisten yirmisekiz yıl sonra yeni çıkmıştır. En iyi arkadaşı Doc, Val’ı o gün, onu yalnız bırakmamak adına hapishane çıkışı karşılar. Doc ve Val yıllar sonra tekrar iyi bir ikili olup aralarına Hirsch’i de alırlar. Bu üç arkadaş yıllar geçmiş olsa da eskiden oldukları gibi ayrılmaz bir üçlü olurlar. İlerlemiş yaşlarına rağmen hâlâ suç işleme potansiyeline sahiptirler.

Al Pacino, Christopher Walken, Katheryn Winnick, Julianna Margulies, Alan Arkin'in başrollerinde yer aldığı komedi ve suç türündeki "Eski Dostlar"ın yönetmen koltuğunda Fisher Stevens var.

NEREDESİN SUPERMEN
Finlandiya-İsviçre ortak yapımı olan dram türündeki "Neredesin Süpermen"in yönetmenliğini Karzan Kader üstlendi.

Başrollerini Sarwar Fazil ile Zamand Taha'nın paylaştığı film, 1990'lı yılların başında Kuzey Irak'taki bir Kürt köyünde yaşayan 10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana adlı iki kardeşin hikayesini konu alıyor.

10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana, doksanlı yılların başında Kuzey Irak’taki bir Kürt köyünde yaşayan iki kardeştir. Benzersiz hayal güçleri sayesinde yaşama tutunan iki öksüz kardeşin hayatı, köyde seyrettikleri Süpermen filminin ardından ilginç bir hal alır. Süpermen’e hayran olan iki kafadar, ne pahasına olursan olsun gidip bu hiçbir şeyin yenemediği adamı bulmaya karar verirler.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

Yönetmenliğini David Charhon'un yaptığı komedi filmi "Zoraki İkili"nin başrolünde Omar Sy, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski, Zabou Breitman, Andre Marcon yer alıyor.

Birbirlerine tamamen zıt karakterler olan iki dedektifin komik maceralarını anlatan filmde Omar Sy, varoş mahallelerde görev alan Osman adında bir polisi canlandırıyor. Osman peşinde olduğu bir kumar çetesini yakalamak için bir takım dalaverelerle kendini suç departmanının şefi olmak üzere olan seçkin bir polis François’nın ortağı yapar. Tek amacı suya sabuna dokunmadan üstlerine doğru imajı vermek olan François’nın şimdi terfisi konusunda önünde tek bir engel vardır: Burnunu her şeye sokan Osman. Küçük bir çetenin peşinde olduğunu zanneden bu uyumsuz ikili istemeden de olsa zamanla kendilerini ülkenin en büyük suç ağını çökertmek için giriştikleri bir maceranın ortasında bulacaktır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

MAX MACERALARI:3 DİNOTERRA
Karakterleri Yekta Kopan, Hülya Avşar ve Kenan Doğulu'nun seslendirdiği animasyon filmin konusu şöyle:

"Gölgelerin Efendisi, Aslan Max'ın kristalleri ele geçirmesini bir kez daha başarıyla engelledikten sonra, bu kez çok daha güçlü olan Dinozor Kristalleri'nin varlığını öğrenerek geri döner. Gölgelerin Efendisi bu kristalleri kötü niyetleri için kullanmak üzere ele geçirmeyi planlamaktadır. Oysa kristalleri ele geçirmesi oldukça zor olacaktır; çünkü bu kristaller yalnızca dinozorların ait olduğu tarih öncesi çağda bulunabilmektedir."

MUHALİF BAŞKAN
Beyaz perdede bu hafta vizyona girecek olan bir diğer Türk filmi de "Muhalif Başkan". Ferhan Şensoy, Dost Elver, Serkan Kuru, Ali Uyandıran, Meltem Parlak'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliğini Yüksel Torun yaptı.

BİR HİKAYEM VAR
Kadir Doğulu, Emre Sungur, Bülent Çolak, Nuri Alço, Haldun Boysan, Müge Boz, Coşkun Göğen'in başrolünde yer aldığı komedi türündeki "Bir Hikayem Var" adlı filmin senaryosunu ve yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu üstlendi.

Film, kendi filmini çekme hayaliyle en yakın arkadaşları Okay ve Aras ile yola koyulan Mert'in yaşadıklarını anlatıyor.

BİR GEVREK BİR BOYOZ İKİ DE KUMRU
"Bir Gevrek Bir Boyoz İki de Kumru" adlı filmin yönetmenliğini, senaryosunu da yazan Osman Dikiciler üstlendi. Selen Seyven, Melih Ekener, Ogün Kaptanoğlu, Funda Şirinkal, Ali'nın başrollerini paylaştığını film, 1955'te İzmir'i terk ederek Selanik'e gitmek zorunda kalan Hristo'nun yaşadıklarını konu alıyor.

ACI REÇETE
Yönetmenliğini Steven Soderbergh'in yaptığı "Acı Reçete" filminde Channing Tatum, Jude Law, Catherine Zeta-Jones ve Rooney Mara rol alıyor.

Acı Reçete Acı Reçete

Senaryosunu Scott Z. Burns'un kaleme aldığı ABD yapımı dram-gerilim türündeki filmde, kocası hapse girdikten sonra depresyona giren kadına, psikiyatristinin tedavisi için verdiği yeni bir ilacın hayatını nasıl değiştirdiği ve eşi ile ilişkisini ne yönde etkilediği anlatılıyor.

Emily ve Martin, Amerikan rüyasının örnek ve gözde çifti gibidir. New York’ta yüksek standartlara sahip lüks ve başarı içinde bir hayat sürdürürlerken Martin'in bir borsa yolsuzluğuna karışması ve hapse girmesi tüm yaşamlarını alt üst edecektir. Emily, kocası hapse girdikten sonra küçük bir apartman dairesine taşınır ve depresyon-anksiyete belirtileriyle boğuşmaya başlar. 4 yıl boyunca kocasını beklerken bir yandan psikiyatr ve ilaç yardımı alır. İlaçların sayesinde yaşamaya çalışan kadın için doktoruyla arasında başlayan ilişki sonrasında işler iyiden iyiye zorlaşacaktır...

YÜK
Yönetmenliğini ve senaristliğini Erden Kıral'ın üstlendiği Yük'te, işlediği cinayet sonrası bir maden ocağına saklanan Cemal'in yaşadıkları anlatılıyor.

Cemal işlediği cinayet sonrası bir madene kaçıp, ölüm korkusu ile saklanır. Peşinde onu kovalayan bir başka adamsa dışardan görünen tüm cesaretine rağmen 'öldürmekten' korkmaktadır. Bu iki adamın ortak noktası ise Zeynep adlı bir kadındır. Aslında Cemal ile evli olan Zeynep, bundan seneler önce Cumali adlı bir adamla tutkulu bir ilişki yaşar ama Cumali de evli bir adamdır...

Geriye dönüşler ve şimdiki zaman, geçmiş ve gelecek arasındaki geçişlerle bu üç insanın yaşadıkları öykü beyazperdeye taşınıyor.Filminin oyuncu kadrosunda Tülin Özen, Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer, Sinan Demirer ve Suzan Genç rol alıyor.

BÜYÜK UMUTLAR
Charles Dickens’ın kasikler arasına girmiş Great Expectations adlı eserinden uyarlanan film, yetim büyüyen Pip'in bir gün kimsenin bilmediği bir kişiden gelen yardımla beyefendi olması anlatılıyor.

Pip'in hayatı birdenbire nereden geldiğini bilmediği bir yardımla değişir ve bir beyefendiye dönüşür. Hızla sınıf atlayan genç adam bu konumunu çocukluk aşkı Estella’ya yeniden ulaşmak amacıyla kullanır. Fakat Estella'yı büyüten Bayan Havisham karşı cinse karşı büyük nefret beklemektedir; başta Pip'e olumlu yaklaşsa da işler hiç de planlandığı gibi ilerlemez. Estella’ya beslediği aşk, Pip'te büyük bir hayal kırıklığına neden olacaktır.

Filmin başrollerini Jeremy Irvine,Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda ise Mike Newell oturuyor.LANETLİ KAN
Chan-Wook Park'ın yönettiği "Lanetli Kan" filminde, Nicole Kidman, Lucas Till, Mia Wasikowska, Matthew Goode ve Dermot Mulroney izleyici karşısına çıkacak.

İntikam Üçlemesi'nin yönetmeni Güney Koreli sinemacı Park Chan-wook'ın Amerika'da çektiği ilk film olan Stoker, babasının ölmesiyle annesiyle bir başına kalan India'nın ilk kez tanıştığı gizemli amcasıyla arasında korku ve öfkeden doğan garip ilişkiyi anlatıyor.

Aile reisinin ölümünden sonra anne ve kızın evine gelen bu amcanın, ailenin düzenini de baştan aşağıya değiştirecektir...

FİLMİN FRAGMANI: İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İNTİKAM BENİM
Yönetmen koltuğunda Niels Arden Oplev'in oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Colin Farrell, Terrence Howard, Noomi Rapace, Dominic Cooper ve Isabelle Huppert yer alıyor.

Senaristliğini J.H. Wyman'ın yaptığı filmin konusu şöyle: "Victor, patronu yüzünden ölen karısı ve kızının intikamını almaya çalışan New York'un yeraltı suç örgütü liderinin sağ kolu olan cesur bir infazcıdır. Patronu gizemli bir katil tarafından tehdit edilince Victor da detektifliğe soyunur. Bu sırada eski kurbanlardan biri olan Beatrice ise Victor'u baştan çıkarmaya ve ona şantaj yapmaya çalışır. Beatrice ile Victor'ın aralarındaki kimya onları şiddetli sonuçlara yol açan öç almaya sürükler."

KUMA
Avusturya yapımı "Kuma" filminini Umut Dağ yönetti. Begüm Akkaya, Vedat Erincin, Nihal G. Koldas, Murathan Muslu'nun izleyici karşısına çıkacağı dram türündeki filmin konusu şöyle:

"İç Anadolu'nun bir köyünde yaşayan Ayşe, gelin olarak Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gider. Ailenin annesi Fatma, üzerine kuma getirilmesine razıdır. Hatta bu onun fikridir, zira pençesine yakalandığı kansere yenik düştüğü anda eşinin ve çocuklarının emin ellerde olduğunu bilmek ister. Fakat ailenin iki kızı, neredeyse kendileriyle yaşıt olan kumayı kabullenmeye yanaşmazlar. Fakat kısa bir süre sonra beklenmedik bir gelişme, ailenin tüm dengelerini alt üst eder."

HİLE YOLU
Hrant Dink 19 Ocak 2007'de arkasından sıkılan üç kurşunla öldürüldü. Katil güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerden tespit edildi. Ancak o görüntülerde eksik olan bir şey vardı... Hrant Dink cinayetinden iki yıl sonra, Korhan ve Murat yeni bir cinayete hazırlanmaktadır. Bu kez Türkiyeli bir papazı öldürmek üzere Kofik’i devreye sokarlar. Cinayet öncesi Şeyhmus örgüte ihanet edip, liderleri Paşa’ya ait harddiski çalar. Harddiskte Korhan, Murat ve Paşa’nın kaderini belirleyecek olan bilgiler vardır. Hile Yolu, Hrant Dink cinayetinin bulunamayan örgütünü anlatıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Kana'nın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Ozan Bilen, Serkan Yakan, Halil İbrahim Aras gibi genç isimler yer alıyor.

ÇOCUKLAR
Avrupa'nın göbeğinde 1990'lı yıllarda yaşanan Bosna-Hersek Sırbistan Savaşı'nın izleri üzerinden giden film, anne ve babasını savaşta kaybetmiş olan iki kardeşin, Rahime ve Nedim'in

yaşam mücadelesine odaklanıyor.

Yönetmen Semih Kaplanoğlu ile TRT2nin ortak yapımcılığında hayata geçirilen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Aida Begic üstlenirken, baş rollerde Marija Pikic ve Ismir Gagula oynuyor.

YABANCI
Yönetmenliğini ve senaristliğini Filiz Alpgezmen'in yaptığı "Yabancı" izleyicilerle buluşuyor.

Yabancı Yabancı

Dram türündeki filmde Sezin Akbaşoğulları, Caner Cindoruk, Serkan Keskin, Selen Uçer, Enginay Gültekin rol alıyor.

Filmde, babasının cenazesine katılmak için Paris'ten İstanbul'a gelen genç bir kadının hikayesi anlatılıyor.

1980 darbesi sonrası yurt dışına mecburen iltica eden bir anne-babanın kızı olan Özgür, Paris'te doğup büyümüş ve arada geçen 30 yıl boyunca Türkiye'yi ve İstanbul'u hiç görmemiş tanımamıştır. Annesi zaten o küçükken ölen Özgür'ü babası büyütmüştür fakat o da vefat eder. Ölüm haberiyle yıkılan Özgür babasından kalan bir mektubu bulunca çok etkilenir ve onun son arzusunu, ülkesine gömülme isteğini yerine getirmek için İstanbul yollarına düşer. Ama Türkiye'de hiç de hazırlıklı olmadığı sürprizlerle karşılaşacaktır.

Özgür bir başına olduğu bu topraklarda yardım almak için annesinin akrabalarına ulaşır. Ona destek olsalar da onlar da bürokrasiye karşı çaresiz kalırlar. Bu arada tanıştığı Ferhat vazgeçmemesi için Özgür’e destek olur, tüm olası yolları zorlar. Babasının akrabalarına ulaşması için Özgür'e yardımcı olur...

"Teksas Katliamı 3D" filminin yönetmen koltuğunda John Luessenhop oturuyor.

Alexandra Daddario, Tania Raymonde, Thom Barry, Bill Moseley ve Shaun Sipos'un izleyici karşısına çıkacağı gerilim türündeki filmin senaryosunu Debra Sullivan, Stephen Susco ve Adam Marcus kaleme aldı.

ABD yapımı filmin konusu şöyle: "Uzun zaman önce Teksas'ta küçük bir kasabada beş gencin başına bir felaket geldi. Korku ve dehşetin o gün gördükleri kadarını tahmin bile edemezlerdi. İçlerinden sadece biri hikayeyi anlatmak için kaçabilecekti ve onun sağ kalışı bu tarifsiz dehşete görünürde son verecek bir olaylar zincirini tetikleyecekti. Az sayıda insanın bildiği, kurtulan bir kişi daha olduğuydu. Bir bebek bu delilikten saklanmış, o gün olanlardan ve kökeninden habersiz büyümüştü. Yıllar sonra, bir yetişkin olan Heather Miller hiç bilmediği bir büyükanneden kalan mirasını almak için doğduğu yere çağrılır. Heather, arkadaşları Nikki, Ryan ve Kenny eşliğinde Teksas'a doğru hareket eder..."

KÖTÜ RUH
Yönetmenliğini Fede Alvarez'in yaptığı "Kötü Ruh" filminde, Shiloh Fernandez, Jessica Lucas, Lou Taylor Pucci, Jane Levy, Elizabeth Blackmore oynuyor.

Korku türündeki ABD yapımı filmde, 20'li yaşlarda 5 arkadaşın bir kulübede kapalı kalması sonucu yaşadıkları olaylar izlenebilecek.

'Ölümün Kitabı' isimli bir kitabın içinde yazanlar beş arkadaşı birden adım adım dehşete ve ölüme sürükleyecektir...

GEÇİT YOK
Aksiyon-gerilim türündeki "Geçit Yok" filminde, Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Peter Stormare, Jaimie Alexander, Johnny Knoxville izleyici karşısına çıkacak.

Yönetmen koltuğunda Jee-Woon Kim'in oturduğu filmin senaryosu Jeffrey Nachmanoff ve Andrew Knauer imzası taşıyor.

Filmde, sınır bölgesinde şeriflik yapan Owens'ın karşısına uyuşturucu kaçakçılığı yapan ve polislerce aranan bir uyuşturucu çetesi liderinin çıkmasıyla yaşanan gelişmeler anlatılıyor.

SUÇ ORTAĞI
Simon West'in yönettiği "Suç Ortağı" filminde, Nicolas Cage, Josh Lucas, Danny Huston, Mark Valley, Sami Gayle rol alıyor.

Senaryosunu David Guggenheim'ın kaleme aldığı film, banka soygunu sırasında ihanete uğrayarak 8 yıl hapis yatan soyguncunun hikayesiyle başlıyor.

Aksiyon türündeki filmde, soyguncunun, hapisten çıktıktan sonra sabıkalı geçmişini geride bırakıp uzun suredir görmediği kızıyla ilişkisini düzeltmeye çalışması konu ediliyor.

Sinemalar-Seanslar

YENİ SİNEMA DERGİNİZ

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...