NTV

100. saatten sonra 2 mucize daha

Türkiye

Erciş'te 13 yaşındaki Ferhat depremden 108 saat sonra canlı kurtarıldı. Depremde 18 yaşındaki İmdat da 100 saat sonra enkazdan canlı kurtarılmayı başarmıştı.

Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremin ardından çalışmalarını sürdüren arama-kurtarma ekipleri, Erciş’te, 13 yaşındaki Ferhat Tokay’ı enkaz altından sağ kurtarmayı başardı. Bilinci açık olan Tokay’ın, kurtarma ekiplerinden su ve yiyecek istediği belirtildi.

İlişkili Haberler


Kırıkkale Ulusal Medical Kurtarma Ekibi, (UMKE), Van Yolu Caddesi’ndeki Sevgi Apartmanı’nın enkazı altında canlı olduğunu tespit ederek çalışmalarını hızlandırdı. Yapılan çalışmalar sonucu ekipler, saat 02.10 sıralarında depremden yaklaşık 108 saat sonra Ferhat Tokay’ı enkaz altından canlı çıkarmayı başardı. 6’ncı kez göçük altından canlı çıkarttıklarını belirten ekip elemanları, Tokay’ın kendilerinden ilk olarak su ve yiyecek istediğini söyledi. Vücudunda görünür bir yara izi olmadığı belirtilen Tokay, kaldırıldığı sahra hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından helikopterle Van’a götürüldü.

Müteahhit Salih Ölmez’in yaptırdığı söylenen binada 20 daire olduğu ve enkazda arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Bir mucize haberi de depremden yaklaşık 100 saat sonra geldi.
Bir mucize haberi de depremden yaklaşık 100 saat sonra geldi.


100. SAATTE MUCİZE
Erciş'ten, 7.2'lik depremden yaklaşık 100 saat sonra sevindirici bir haber geldi.

Zeylan Caddesi'ndeki Aydın Apartmanı'nda arama-kurtarma çalışmalarına ağırlık veren Azerbaycan'dan gelen ekipler, 18 yaşındaki İmdat Padak'ı enkazdan sağ çıkarmayı başardı.

Bilincinin açık olduğu gözlenen Padak, hastaneye kaldırılırken, burada yapılan müdahalenin ardından ambulans helikopterle Van'a gönderildi.

Padak'ın genel sağlık durumunun iyi olduğu, herhangi bir travmasının olmadığı sadece su kaybının olduğu bildirildi.

İmdat Padak'ın Kızılören Köyü'nden dershaneye gelen ve üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci olduğu öğrenildi.

CEP TELEFONU
18 yaşındaki İmdat Padak'ın bulunduğu yerden cep telefonuyla yakınlarına ulaşmaya çalıştığı belirtildi. Padak'ın yakınlarının, gelen çağrı üzerine yetkilileri bilgilendirdiği belirtildi.

Padak'ı enkazdan çıkaran UMKE ekibinde yer alan Dr. Mehmet Suluoğlu, İmdat Padak'ın çıkarıldığı sırada bilincinin açık olduğunu sırtı duvara dönük bir şekilde bulunduğunu söyledi.

Suluoğlu, Padak'ın yüzünün de açtıkları delikte kendilerine dönük olduğunu, kurtarma ekiplerinin, açılan bu delikten kendisine sorulan tüm soruların cevabını aldıklarını ifade etti.