11 il için sağanak yağış uyarısı

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Adıyaman, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı'da sağanak bekleniyor.

Anadolu Ajansı 23.10.2018 - 09:49 | Son Güncelleme : 23.10.2018 - 10:27

11 il için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji 11 il için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Açıklamaya göre sağanak beklenen iller; Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman,  Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı... 

ANLIK HAVA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN 

Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman'ı kapsayan bölgede, yarın sabaha kadar havanın çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adıyaman ve Elazığ çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmeyen 5 ilde, rüzgarların güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Söz konusu illerde yağışların yerel kuvvetli olması tahmin edildiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Havanın parçalı ve çok bulutlu olması beklenen bölgede, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı'da ise aralıklı olarak sağanak görülecek. Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgar güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

EN DÜŞÜK SICAKLIK 1 DERECE

Gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan'da 1, Kars'ta 2, Ağrı'da 3, Erzurum'da 5, Iğdır'da 8, Erzincan ve Tunceli'de 10 derece ölçüldü. Gün içinde beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise Iğdır'da 21, Tunceli'de 19, Erzincan'da 18, Kars ve Ağrı'da 15, Ardahan'da 14 ve Erzurum'da 13 derece olacak.

Bölgede, son 24 saatte metrekareye Kars'ta 8, Ardahan'da 5,2, Ağrı'da 4,4 ve Erzurum'da 1 kilogram yağış düştü.

TURİZME DİZİ DOPİNGİ 

Sayfa Yükleniyor...