11 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak (Arabasına erik çekirdeği geldi diye)

Tuzla'da 11 yaşındaki bir çocuk, attığı etik çekirdeği arabasına isabet eden kişi tarafından öldüresiye dövüldü. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla başlatılan çalışmada zanlı yakalandı.

Haberler - DHA 30.04.2019 - 18:12

11 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak (Arabasına erik çekirdeği geldi diye)

Tuzla'da bir kişinin 11 yaşındaki çocuğu sokak ortasında öldüresiye dövmesi tepkilere neden oldu.

Olay, önceki gün Tuzla Aydınlı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, arkadaşlarıyla oyun oynayan M.Y'nin attığı erik çekirdekleri sokaktaki otomobilin üzerine geldi.

Otomobilinden inen kimliği belirsiz kişi, M.Y'ye önce sözlü tepki gösterdi ardından şiddet uygulamaya başladı. 

Ardından çocuğu ayağa kaldırıp elinden çekerek yolda bir süre yürüttü. O anlar çevredeki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Görüntünün sosyal medyadan paylaşılması başlatılan çalışmada zanlı gözaltına alındı.

SALDIRI ANINI ANLATTI

Magandadan öldüresiye dayan yiyen çocuk o anları anlattı. Adamın kendisini yumruk ve tekmelerle dövdüğünü ifade eden çocuk, ”Biz otobana yakın bir yerde erik yiyorduk. Çekirdeklerini de aşağı doğru atıyorduk. Arabanın biri kırmızı ışıkta durmuştu. Çekirdek de gelmemişti ama adam herhalde taş zannetti. Arabamı taşlıyorsunuz diye beni kovalamaya başladı. Ben güvenliğe seslendim beni duymadı. Sonra adamın bana yaklaştığını gördüm. Sonra adam bir yumrukla beni yere serdi. Üstüme çıktı birkaç yumruk daha attı. Sonra tekme attı ama yüzümü koruduğumdan tam gelmedi. Daha sonra beni kolumdan tutup kaldırdı. Ben onu mahalleye götürdüm, mahallede kimseyi göremeyince ‘gel ben seni ne yapacağımı biliyorum’ deyip beni ormana götürdü. Ormana girdiğimizde bir abla ilk bizi görmedi ama yürürken kafalarımızı görmüş. Ne yapıyorsun sen dedi adama. Polise haber vereceğim deyince adam beni fırlattı, al şunu dedi. Abla tuttu beni evine koş dedi adam da kaçtı” dedi.

ZANLININ EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Tuzla'da, otomobiline erik çekirdeği attığı gerekçesiyle 11 yaşındaki çocuğu darbeden şüphelinin emniyette verdiği ifadede, şiddet olayını kabul ettiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Aydınlı Mahallesi'nde bir otomobil sürücüsünün çocuğu darbetme görüntülerinin ortaya çıkması üzerine, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan U.Ö, verdiği ilk ifadede, 11 yaşındaki çocuğun aracına zarar vereceği düşüncesiyle sinirlendiğini, bu nedenle şiddet uyguladığını söylediği öğrenildi.

Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bu arada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görevlendirdiği personelin de psikolojik destek vermek amacıyla çocuğun evine ziyarete gittiği ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...