Vogue dergisinin uluslararası edisyonları, modanın en büyük alışveriş partisi olan "Fashion’s Night Out 2011"in gerçekleşeceği tarihleri açıkladılar.

Fashion’s Night Out, ilk kez 10 Eylül 2009 tarihinde dünya çapında yaşanan ekonomik daralmanın olumsuz etkisini kırabilmek için aralarında New York, Paris, Milano ve Londra gibi büyük moda başkentlerinin de bulunduğu 13 Vogue ülkesinin katılımıyla gerçekleşti.

Başarılı geçen organizasyon 2010 yılında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 ülkede tekrarlandı.

Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç, geçtiğimiz sene Türkiye’de ilk kez düzenlenen gece ile ilgili "Fashion’s Night Out ile moda ve perakende güçlerini birleştirdi. Geçtiğimiz sene Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve İstinyePark’ta 1.000’den fazla mağaza gece yarısına kadar açık kaldı. Modanın ‘En Büyük Alışveriş Partisi’ sloganı ile yola çıkmıştık, tam da bu şekilde oldu ve 650.000 kişinin katıldığı büyük bir parti gerçekleşti. Bu sene daha da büyük bir katılım bekliyoruz" dedi.

Fashion’s Night Out Türkiye’de Vogue Türkiye editörleri, alanındaki en iyi fotoğrafçı ve stilistler, tasarımcılar, modeller, oyuncular, spor ve cemiyet hayatından ünlü isimlerin katılımıyla çok ses getirdi.

Altı saat içerisinde 50 milyon dolar ciro sağlandı. Markalar yüzde 20 ile yüzde 500 arası ciro artışı yakaladı ve ziyaretçilerini en az ikiye katladı.

Bu yıl yine moda ve perakende sektörünü desteklemek amacıyla Fashion’s Night Out 17 ülkede tekrarlanıyor.

İŞTE ETKİNLİK TAKVİMİ
6 EYLÜL
Rusya

8 EYLÜL
Avustralya, Fransa, Almanya, İtalya, Kore, Meksika, Portekiz, İspanya, İngiltere, Brezilya (Sao Paoulo), Amerika

9 EYLÜL
Brezilya (Rio)

10 EYLÜL
Çin, Tayvan, Hindistan

15 EYLÜL
Yunanistan, Türkiye